Тикет на денот (четврток, 18.10.2018)

тикет на денот

Обложувачката понуда е слаба уште денес, а веќе од утре, започнуваат сите првенства, па така ќе имаме поголем избор.

Рајо Мајадахонда – Спортинг Хихон – Г.Г @ 2.10 во 1xBet

Во натпревар од шпанскиот куп ќе се сретнат два второлигаши на Шпанија. Пред само десет дена се сретнаа на истото место во првенствен дуел, а тогаш славеше домашната екипа кој е нова во Сегунда. Спортинг минатата сезона остана без пласман во Ла Лига, а како што започна сега тешко дека и оваа сезона ќе го оствари тоа. Како и да е ние очекуваме голови, односно по еден на двете страни, бидејќи Купот не е фокус на овие две екипи.
Регистрирај се на 1XBET

Душан Лајовиќ – Данил Медведев – +2.5 сетови @ 2.62 во Bet365

Во второто коло од АТП турнирот во Москва се сретнуваат домашниот тенисер Данил Медведев и Србинот Душан Лајовиќ. Медведев е втор фаворит за осовјување на овој турнир, а освен тоа и фаворит е и на овој дуел. Славеше на турнирот во Токио, а потоа силно му се спортистави и на Федерер. Лајовиќ умее да изигра извонредно против јаките ривали, но и да потфрли против послабите. Беше во одлична форма и дебитираше во Топ 50. Сметаме дека овде има што да покаже и ова нема да биде лесен натпревар.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*