Тикет на денот (среда, 20.06.2018)

тикет на денот

Покрај редовната мундијалска програма, нас не очекуваат и натпревари од неколку други скандинавски лиги.

Уругвај – Саудиска Арабија – 1/1 @ 1.57 во Coinbet24

После катастрофата на отворањето на Мундијалот, веруваме дека Саудииците се доста растревожени. Вистина е тоа дека тие не дојдоа по нешто големо, но поразот од 5-0 во првиот натпревар им ја руши самодовербата. Уругвајците имаа доста проблеми со Египет, а до победа стигнаа во последната минута. Ние за овој натпревар одлучивме да типуваме прелаз 1/1.

Регистрирај се на Coinbet24

Викинг – Флоро – Г.Г @ 1.77 во 10Bet

Поразот во дербито од Алесунд ја исфрли од ритам комплетно екипата на Викинг. Им тргна наназад и врзаа уште три последователни порази. Од друга страна гостите после очајниот почеток, врзаа две победи на домашен терен, па сега дишат полесно. Иако домаќините се фаворити, ние сметаме дека на овој натпревар ќе има најмалку по еден гол во двете мрежи.

Регистрирај се на 10Bet

Јаро – Хака – 3+ @ 1.77 во 1xВet

Овие две екипи сакаат да се вратат во елитата. Не го започнаа најдобро шампионатот, но сега се веќе на врвот. Јаро е втор, а Хака четврта. Домаќинот е во подобра форма, на последните пет натпревар има три победи и две реми, додека Хака игра доста променливо. Воглавно се работи за ефикасни екипи и затоа веруваме во голови.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.91

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*