Тикет на денот (понеделник, 18.06.2018)

тикет на денот

Освен натпреварите од Мундијалот, има уште малку натпревари кои можат да се стават на тикет.

Белгија – Панама – 1/1 @ 1.61 во 10Bet

Овде дилеми нема. Белгијците ќе стартуваат со победа и ќе ги најават големите амбиции кои ги имаат за ова натпреварување. Панама е дебитант и нив само учествувото во Мундијалот им е голем успех. Бидејќи коефициентот за победа на Белгија е мал, одлучивме да типуваме полувреме/крај.

Регистрирај се на 10Bet

Динамо Минск – Витебск – 0-2 @ 1.51 во Coinbet24

Дерби натпревар во Белорусија, за кој малку очекуваа дека така може да го наречеме. Добро, Динамо секогаш е на врвот на табелата, а минтата сезона титулата им избега во последните моменти, но Витебск е вистинска сензација оваа сезона. Домаќинот е фаворит, но очекуваме мал број голови.
Регистрирај се на Coinbet24

ГАИС – Дегерфрос – Г.Г 1.73 во 1xbet

Последниот натпревар од 13-то коло на шведската втора лига во која се сретнуваат екипите од средината на табелата. Ниту едните, ниту другите немаа големи амбиции, па тие ќе бидат задоволни и со опстанок. На последниот натпревар имаше многу голови, а веруваме дека и овој пат ќе има барем по еден на двете страни.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*