Серија А 35-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Наполи со победата во Торино го спаси италијанското првенство, а Серија А го спаси европскиот фудбал, односно докажа дека не секогаш се познати шампионите однапред. Не очекуваат интересни дуели во ова коло.

Рома – Киево – 0-2 @ 2.05 во 10Bet

Волчицата доживеа тежок пораз во Ливерпул, кој можеше да биде и потежок да не беа двата гола кои ги постигнаа во самиот финиш. Овој пат мора да го одработат мечот со Киево доколку сакаат во Лига на шампиони следната година. Гостите од Верона се борат за опстанок, ја поправија формата, но сепак ние веруваме во мал број голови.

Интер Јувентус – 0-2 @ 1.62 во Unibet

Ова ќе биде дерби на колото кое може да одлучи кој ќе биде шампион во Италија. Бодовите им се потребни и на едните и на другите. Интер, после долго време ќе може да го видиме на европската сцена, додека Јувентус го брка Скудето. Нерешено ни се наметнува како прв тип, а мал број голови е типот за кој сме прилично сигурни.

Кротоне Сасуоло – 1 @ 2.15 во 10Bet

Гостите влегоа во серија добри резултати и сега се спокојни на 13-то место со 8 бодови повеќе од првата екипа под цртатата. Сега е време и Кротоне да го направи чекорот за спас. Сметаме дека нема лесно да се предадат домаќините, па затоа типуваме „кец“.

Аталанта – Џенова – 1 @ 1.30 во Unibet

Екипта од Бергамо може повторно во Лига Европа, каде што во оваа сезона имаа добра улога. Им доаѓа Џенова, тимот кој нема апсолутно никаков мотив, освен обидот да земе што подобро место. Џенова прима малку голови, а Аталанта исто така, па покрај единицата, може да се проба и 0-2 гола.

Беневенто – Удинезе – 3+ @ 1.74 во 10Bet

Е ова е вистински предизвик за кладилничарите. Беневенто оддамна испадна, а Удинезе ги сруши сите негативни рекорди кога се во прашање последователнтие порази во Серија А. Дури 12 пати по ред фудбалерите од Удинезе со наведнати глави го напуштаа теренот ширум Италија. Беневенто игра одлично од кога сфатија дека бодовите не им се потребни, па претходното коло славеше на Сан Сиро против Милан, а тоа им беше прва победа во гости во Серија А. Ние за овој натпревар типуваме на голови.

Болоња – Милан – 2 @ 1.74 во 10Bet

Сето добро што го направи Гатузо на клупата на Милан на почетокот на оваа година, го расипа во последниве неколку кола. Милан нема победено на шест натпревар по ред, па се опрости од Лигата на шампиони, додека пласманот во ЛЕ му е доведен во прашање. Домаќинот е спокоен со 39 бода, па веруваме дека нема да притиска. Милан мора да ги отстрани дамките, па веруваме во негова победа.

Сампдорија – Каљари – 0-2 @ 1.58 во 10Bet

Гостите од Сардинија доаѓаат по бодовите за спас, но Сампдорија обично не ги дава лесно. Сепак, тимот од Џенова драстично ја расипа формата и во последните 8 натпревари победија само два пати. Доживеаа дебакл од Лацио, па навивачите нема да ги дочекаат како што треба. Сметаме дека гостите имаат поголеми шанси, но сепак одлучивме да типуваме на мал број голови.

Верона – Спал – 0-2 @ 1.58 во Unibet

Верона своите шанси кои ги имаше аматерски ги прокоцка. Шестте порази во седум натпревари ги доведоа во беизлезна ситуација. Вистина ако го победеа СПАЛ ќе дојдеа во ситуација каде што ќе имаа уште надеж.  Спал храбро се бори, но во последното коло го положи оружјето пред Рома.  Тежок натпревар за типување на конечен исход, но типот 0-2 гола ни изгледа најлогичен.

Фиорентина – Наполи – 2 @ 1.51 во 10Bet

Наполи повторно оживеа и со полна пареа се враќа во трката за Скудето откако во 90-та минута успеа да го победи Јувентус. Тие мора да победат и да чекаат барем еден кикс од Јувентус, а тој може и да го нема. Сепак, Наполи мора да мисли на себе и да не ги прокоцкува шансите. Фиорентина нема големи шанси против Наполи, па затоа типуваме победа за гостите.

Торино – Лацио – 3+ @ 1.62 во 10Bet

Шокот од Салзбург, Лацио го преброди на нозе. Мислевме дека нема лесно да се опорави од тој удар, меѓутоа, Лацио многу сакаше во ЛШ, па време за тага немаше. Лацио мора да победува до крајот доколку сака пласман и право на кикс нема. Од друга страна Торино е многу далеку од пласман за Европа, па така нема за што да игра. Очекуваме чиста двојка за овој натпревар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*