Дерби на денот: Баерн Минхен – Реал Мадрид, анализа и предлог тип

Баерн Минхен - Реал Мадрид

Во Минхен ќе следиме дуел на гигантите, дуел на титаните во буквална смисла на зборот. Баерн Минхен го пречекува Реал Мадрид во меч кој е невозможно да се игнорира, во меч во кои ќе вкрсат екипи со огромна историја.

Хејнкес е човек роден за трофеи

Јуп Хајнкес ги предводеше и Баерн и Реал во својата тренерска кариера. И на двете екипи им има донесено трофеј од Лигата на Шампиони, па тоа е уште една причина да веруваме дека овој дуел да биде еден од најинтересните дуели сезонава.

Германецот му ја донесе европската титула на Реал во 1998 година кога во финалето беше подобар од Јувентус со 1:0. И покрај таквото славно постигнување, тој беше отпуштен од Реал осум дена подоцна. Нешто слично му се случи во 2013 година, кога му ја донесе титулата на Баерн на Вембли во дуелот со Борусија Дортмунд, но доби отказ за на негово место да дојде Пеп Гвардиола.

Баерн се уште е без голман Мануел Ноер и Хејнкес неговото отсуство го споменува неколку пати како голем проблем на тимот, но тој во исто време напоменува дека неговото отсуство не смее да биде алиби за евентуален неуспех. Голем проблем е и повредата на чилеанецот Видал кој исто така ќе го пропушти овој меч.

Зидан е добар, но треба да учи за да го стигне Хејнкес

Кога Рафа Бенитез беше малку сурово исфрлен од Реал и заменет со Зинедин Зидан, некои набљудувачи (вклучувајќи ме и мене) го нарекоа тој потег “класичен холивудски потег”. Еден човек со Реал во своето срце, човек кој израсна со Реал Мадрид беше заменет со човек кој беше одличен играч, но непроверен како тренер.

Сепак тие сомневања во квалитетите на Зидан, се покажаа како неосновани. Тој донесе еден куп трофеи во тимот, во Ла Лига, во Лигата на Шампиони …

Се разбира, во тоа многу му помогна Кристијано Роналдо. Тој постигнува гол на 11 натпревари по ред во Лигата на Шампиони ( рекорд во ова натпреварување ). Тој може да се покаже како клучен играч  на Зидан и Реал и во овој двомеч против германците.

Според букмејкерите Баерн Минхен е многу поблиску до победа

Баерн Минхен игра неверојатно добро во последно време. Тие си ја завршија својата задача во Бундеслигата и ја обезбедија титулата многу порано од очекувањата. На последните 7 меча во сите натпреварувања дадоа дури 27 гола што доволно говори за формата на екипата, особено на напаѓачите. Од друга страна Реал Мадрид се мачеше во Ла Лига. Тимот е на третото место на табелата со огромно заостанување од Барселона, па и од Атлетико Мадрид. Формата е слаба, а на последните 4 меча Реал има по една победа и пораз и две ремија. Поради ова не би требало да ве изненади малиот коефициент за победа на Баерн Минхен кој изнесува 1.99 во Coinbet24. Во истата онлајн обложувалница за победа на Реал Мадрид ќе добиете коефициент 3.65. За реми во Coinbet24 коефициентот е 3.60.

Наш предлог:

Победа на Баерн Минхен @ 1.99 во Coinbet24

Двете екипи да постигнат гол @ 1.54 во Coinbet24

Победа на Баерн Минхен и Над 2.5 гола @ 2.62 во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*