Тикет на денот (среда, 25.04.2018)

Ние за денес вниметелно избравме неколку натпревари и решивме да ви ги претставиме вас во форма на тикет на денот.

Злин – Јаблонец – 2 @ 2.20 во 10Bet

Злин минатата сезона во купот направи историски успех, го освои ова натпреварување и се пласира во групната фаза на Лига Европа. Тој европски настап ги чинеше многу, па во финишот на сезоната се дури на 9-то место. Противник им е Јаблонец, реално квалитетен тим кој се бори за европските клубови. За викендот Јаблонец беше поразен од Спарта, додека Злин изненади на гоститнски терен кај Млада Болеслав. Во купот се игра само еден натпревар, а ние сметаме дека гостите се поблиску до триумф.
Регистрирај се на 10Bet

Академика – Порто Б – 1 @ 1.40 во Coinbet24

По коефициентот се гледа кој е фаворит во овој дуел. Квалитетот на ривалите не е толку различен, можеби се исти во тој поглед, но Академика има огромна потреба за три бода. Порто се наоѓа на средината на табелата и веќе оддамна игра „пријателски“ натпревари. Веруваме во победа за домаќинот и ништо друго.
Регистрирај се на Coinbet24

Ранхајм – Бран – Г.Г @ 1.68 во 10Bet

Натпревар од шестото коло на норвешката елита. Според позицијата на табелата, ова е дерби, па логично е крајниот исход да биде неизвесен. Ранхајм е нов во лигата и судејќи по почетните резултати одлично се снајде. Дома забележа две убедливи победи, а во гости имаат два триумфи и еден пораз од Тромзо. Одбраната на гостите се цврста, но сепак сметаме дека ќе биде „понижена“. Нашето предвидување е на голови, па затоа типуваме гол – гол.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*