Серија А 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Во вонредното 33-то коло од Серија А, нема некое посебно дерби, но на поголем дел од екипите, бодовите им се многу важни.

Интер – Каљари – 1/1 @ 1.66 во 10Bet

После три натпревари без победа, пласманот за ЛШ е доведен вопрашање. Всушност тој факт ќе ја определи сезоната на Интер како успешна или како тотален промашај. Каљари оствари важна победа над Удинезе, па сега можат лесно да дишат. Коефициентот за Интер е мал, па затоа го појачуваме со прелаз.

Беневенто – Аталанта – Г.Г @ 1.72 во Unibet

Беневенто им дадоа по два гола на Јувентус, Лацио и Сасуоло и тоа во последните четири кола. Со еден збор, треба да се пофали упорноста која ја има тимот кој одамна испадна. Аталанта е во мала криза и нема победа на последните три натпревари. Доколку повторно сакаат во Европа, ќе мора да го победат Беневенто.

Кротоне – Јувентус – 0-2 @ 1.80 во 10Bet

Овде ќе бидеме внимателни, пред се поради позицијата во која се наоѓа домаќинот, како и удобната позиција на Јувентус. Секако дека шампионот е голем фаворит, но не смееме да го занемариме фактот дека Кротоне се уште е во позиција да го избегне најлошото. Како што кажавме погоре, ќе бидеме внимателни и ќе типуваме на мал број голови.

Фиорентина – Лацио – Г.Г – @ 1.68 во Unibet

Единствен натпревар кој може да го наречеме како дерби во ова коло. И домаќините и гостите не разочараа во последното коло, играјќи 0-0 на свој терен. Сепак Лацио играше со Рома, „дерби дела Капитале“, но „волчицата“ беше подобар ривал. Едните бркаат ЛШ, другите ЛЕ, а реми не им одговара на никој.

Наполи – Удинезе – 1/1 @ 1.50 во Unibet

Скудето е се подалеку од Наполи. После ремиот на Сан Сиро, Јувентус побегна шест бода, па очигледно трката за Наполи заврши. Тимот од Удинезе врза девет порази. Домаќинот би требало да победи и да се надева на кикс на Јувентус.

Рома – Џенова – 1 @ 1.41 во 10Bet

Еуфоријта која ги зафати Римјаните после пласманот во полуфиналето на ЛШ, допринесе за зголемувањето на самодовербата и кај фудбалерите. Не го победија Лацио во недлата, па се веќе три натпревари без победа, но се уште се во тимовите кои се за Лига на шампиони. Победата над Џенова не смее да изостане, а гостите се една ретка екипа која нема никаков мотив за преостантиот дел од првенството.

Сампдорија – Болоња – 0-2 @ 2.00 во Unibet

Сампдорија ја упропасти одличната сезона во само неколку кола. Во последните шест натпревари имаат само еден триумф, па веројатно пласманот за Лига Европа ќе им биде како неостварена желба. Болоња е само две места поназад, но има 10 бода помалку од Сампдорија, па и нив овој натпревар не им значи многу.

СПАЛ – Киево – 0-2 @ 1.54 во 10Bet

Најзначајниот меч за опстанок го играат СПАЛ и Киево. Победникот на овој дуел ќе направи голем чекор за опстанок, додека поразениот ќе биде во големи проблеми. СПАЛ е во одлична форма и не е поразен, а Киево е најголемиот трагичар во последно време. Ова ќе биде тврд меч, без многу голови.

Торино – Милан – Г.Г @ 1.83 во Unibet

Торино го победи Интер, а веруваме дека и 10 дена покасно може да го победи Милан. После градското дерби, формата на Милан им падна, па така си ја отежнаа работата до крајот на сезоната. Торино серијата од три победи ја прекина против Киево, додека милан ремизираше со Наполи на Сан Сиро. Би требало да има голови на овој дуел.

Верона – Сасуоло – 0-2 @ 1.80 во 10Bet

Уште еден натпревар во кој се сретнуваат екипи од дното на табелата. Верона пропушти многу шанси и уште еден неуспех сигурно ќе ги врати во Серија Б. Сасуоло е седум натпревари без пораз, но во тој интервал победи само два пати. Голем кикс направија против отпишаните Беневенто во последното коло. Не очекувајте голеада.

1 Trackback / Pingback

  1. Ви дадовме одлична најава за вонредното коло во Серија А: Погодени 8 од 10 типови! – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*