Тикет на денот (среда, 18.04.2018)

Денес понудата за обложување е за нијанса послаба, но сепак тоа не беше причина ние да не го составиме тикетот на денот.

Шалке – Ајнтрахт – 3+ @ 2.10 во 10Bet

Резултатите кои ги постигнаа овие екипите во минатиот викенд во Бундеслигата, ни зборуваат дека домаќинот е изразен фаворит. Така би било и да не станува збор за Куп натпреварите, каде што изненадувањата се се поприсутни. Шалке славеше против Дортмунд и е на чекор од пласманот во Лигата на шампиони. Ајнтрахт убедливо изгуби во Леверкузен и најверојатно сонот за Европа ќе им биде неостварен. Иако многу ќе типуваат на пбеда за домаќинот, ние сепак одлучивме да типуваме на голови.
Регистрирај се на 10Bet

Борнмут – Манчестер Јунајтед – 3+ @ 1.68 во 10Bet

Поради учеството на Манчестер Јунајтед во полуфиналето на ФА Купот, натпреварот во Борнмут ќе се игра порано. После шокантниот пораз на Јунајтед од Вест Бромвич на Олд Трафорд, познат е шампионот во Премиер Лигата, иако немаше голема неизвеснот. Јунајтед остана во борба за ФА Куп, но зи за вицешампионска титула. Борнмут е во златната средина и потребни им се уште два бода за математички да го обезбедат опстанокот. На ваквите дуели, често паѓаат голови, па затоа веруваме и овој пат дека ќе има најмалку 3.
Регистрирај се на 10Bet

Рома – Џенова – 1 @ 1.40 во Unibet

Римјаните откако ја неутрализираа и елиминираа Барселона во Лигата на шампионите изгледаат се повеќе и повеќе самоуверени. Со градските ривали имаат исто бодови и ги делат местата за Лига на шампиони и Лига Европа. Од друга страна Џенова се наоѓа нешто подолу од средината и бодовите не им се кој знае колку потребни. Поради сето ова ние сметаме дека Рома повторно ќе ја гледаме во Лигата на шампионите и следната сезона, а за тоа мора да победи уште неколку пати. Овде имаат супер прилика и веруваме дека нема да ја прокоцкаат.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*