Тикет на денот (понеделник, 16.04.2018)

Понеделникот обично не е богат со спортски случувања, но вистинскиот обложувач тикет може секогаш да состави. За денес избравме неколку натпревари кои сметаме дека би требало да поминат без проблем.

Мајнц – Фрајбург – 0-2 @ 1.55 во 10Bet

Многу важен натпревар за дват атима, бидејќи сакаат да избегнат бараж за опстанок. После поразите на Хамбургер и Келн, сметаме дека директни патници за втора лига се веќе познати.  Домаќинот нема победено веќе 6 кола, а на тие натпревари постигнува само два гола. Истото важи и за Фрајбург, 6 кола без победа и само два постигнати гола. Не веруваме во голеада, а реми изгледа како логичен исход.
Регистрирај се на 10Bet

Астра – ФЦСБ – 2 @ 1.68 во Unibet

Поранешната Стеауа, а сега позната како ФЦСБ е лидер во романското првенство, а единствен конкурент им е Клуж. Астра има тежок пат за Европа, па до крајот на лигата ќе игра релаксирано. Домаќинот е во серија од четири натпревари без победа, додека гостите во истиот период забележаа три победи и едно реми.
Регистрирај се на Unibet

Раперсвил – Винтертур – T12+ @ 1.95 во 10Bet

Не гледаме причина за овој натпревар да биде без голови. Се е решено во швајцарската втора лига, па така натпреварите се полупријателски. Екипата на Раперсвил има солидна сезона и се наоѓа на високо место на табелата. Ние веруваме дека на тимот на Винтертур ќе му ја затресат мрежата барем два пати.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*