ДЕРБИ тикет на денот (недела, 15.04.2018)

Овој викенд е еден од највозбудливите сезонава во Европа. Љубителите на фудбалот можат да уживаат во еден куп дерби натпревари. Речиси во секоја европска лига, викендов, особено во недела има дерби дуели. Ние одбравме четири дерби, ги анализиравме и составивме еден Дерби тикет на денот.

Шалке – Борусија Дортмунд – ГГ @ 1.69 во 10Bet

Ова е секогаш еден од најчувствителните и најжестоките дербија во германскиот фудбал. Двете екипи се одамна завојувани, а завојувани се и нивните навивачи. Ова е дерби во секоја смисла на зборот, со голема борба и на теренот и на трибините. Овој пат дербито ќе биде уште поголемо, бидејќи двете екипи допрва треба да обезбедат пласман во Лигата на шампионите. Тие знаат дека победата за било која екипа на овој меч ќе им го загарантира второто место на табелата зад лидерот Баерн Минхен. Со тоа ќе биде и загарантиран пласманот во Лигата на Шампиони. Ќе следиме напаѓачки фудбал од двете страни, а кога се игра напаѓачки доаѓаат и головите.
Регистрирај се на 10Bet

Лацио – Рома – ГГ @ 1.61 во 10Bet

Она што важеше за првиот дуел, важи и за овој. Едно од најголемите дербија во Серија А, гратско дерби, битка за Рим. Кога играат овие две екипи меѓусебе не важи ништо. Ниту местата на табелата, ниту моменталната форма, ниту квалитетот на екипите. Овој пат, двете екипи имаат ист број на бодови, по 60 на третото и четвртото место на табелата. Лацио е пред Рома, единствено поради подобрата гол разлика. Двете екипи се борат за пласман во Лигата на Шампиони и овој меч е од голема важност од која гледна точка и да гледате на него. Двете екипи имаа тешки дуели со различна завршница во Европа. Рома ја елиминираше Барса и се пласира во полуфиналето од ЛШ, а Лацио беше елиминиран од Салзбург во ЛЕ. Сепак, традицијата вели дека ќе паѓаат голови и на двете страни, а ние немаме причина да не веруваме во тоа.
Регистрирај се на 10Bet

Андерлехт – Бриж – ГГ @ 1.72 во Unibet

Во многу подобра ситуација е гостинот на овој меч. Бриж е лидер со 6 бода предност во однос на Андерлехт и доколку не загуби на овој дуел ќе биде многу блиску до титулата. За андерлехт пак единствена опција е победа. На првиот дуел сезонава Бриж на домашен терен го посрамоти Андерлехт совладувајќи го со високи 5:0. Тоа е поттик плус и за двете екипи. Бриж е сигурен во својот квалитет, но Андерлехт сака одмазда, едноставно е желен за неа. Проблем за домаќинот ќе бидат неколкуте повредени фудбалери, но и без нив Андерлехт е солидна екипа која во најмала рака може да остане непоразена.
Регистрирај се на Unibet

ПСВ – Ајакс – 3+ @ 1.62 во Unibet

Титулата во Холандија е речиси решена, а тоа може да биде потврено и на овој меч доколку победа не слави Ајакс. ПСВ има предност од 7 бода на табелата и засега делува како неприкосновен лидер. Тешко дека во лига како Холандската може да биде стигната таква предност во овој дел од сезоната. Сепак фудбалерите на Ајакс се надеваат дека со победа на овој меч ќе им ја отежнат работата на своите конкуренти. Предноста на ПСВ е домашниот терен, додека останатото е предност на Ајакс кој е поквалитетен без разлика што табелата не го покажува тоа. Ќе следиме напаѓачка игра и голови, нешто што е традиција во овие дерби натпревари.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ДЕРБИ ТИКЕТ НА ДЕНОТ Е 7.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*