Тикет на денот (понеделник, 18.02.2019)

тикет на денот

Доколку немавте среќа во текот на викендот, еве ви прилика овој понеделник да ја поправите грешката. Понудата не е голема, но за тиект е доволна.

Дукла – Спарта – 0-2 @ 1.69 во 1xBet

Во малото дерби во Прага, последнопласираната Дукла го дочекува великано Спарта, тимот кој потфрли во првиот дел од сезоната. Ако го сметаме и првиот дел од сезоната, Дукла нема победено на последните четири натпревари и затоа падна на дното. Во првото пролетно коло изиграа нерешено со Острава, па против фаворизираната Спарта не смеат да помислат на пораз. Овде очекуваме мал број голови, односно типуваме 0-2 гола. Коефициентот за тоа во 1хBet e 1.69.
Регистрирај се на 1XBET

Анталијаспор – Башакшехир – 2 @ 1.61 во Bet365

Лидерот на турското првенство на гостувањето во Анталија ќе се сретне со тимот од средината на табелата. Домаќинот е во лоша форма, на претходните шест натпревари немаат победено, но се далеку од опасната зона. Изгледа дека опстанокот им е главна окупација на Анталија. Во првиот дел Башакшехир беше убедлив со 4-0, па и овој пат веруваме во триумф за нив. Коефициентот за нивната победа во Bet365 изнесува 1.61.
Регистрирај се на Bet365

Мец – Безиерс – 1&T12+ @ 1.78 во 10Bet

Домаќинот е во мала криза и во последните четири натпревари во Лига 2 имаат три реми и една победа. Тоа што е за пофалба е фактот дека немаат примено ниту еден гол, а тоа што недостига е ефикасност. Гостите се тим кој имаат доста лоша форма, односно на 10 последователни натпревари во првенствотот немаат победа. Овде предлагаме комиибиниран тип, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.78.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*