Тикет на денот (сабота, 26.05.2018)

тикет на денот

Во денот во кој ќе го дознаеме победникот на ЛШ, како и победникот на баражот од Чемпионшип, нема многу други случувања, барем кога е во прашање фудбалот. Единствено Чесите играат последно коло, а ние се обидовме да составиме еден тикет и се надеваме добитен.

Баник Острава – Брно – 1/1 @ 1.55 во 10Bet

На домаќинот му е неопходна победа за да го задржи статусот прволигаш, што во зимската пауза изгледаше невозможно. Меѓутоа, Баник изигра одлична пролетна сезона и сега, на коло пред крај, една победа го дели од исполнување на зацртаната цел. Брно е веќе во втората лига и не веруваме дека сериозно ќе се спротистави на мотивираниот домаќин. Веруваме дека домаќините тоа ќе го решат уште во првото полувреме.
Регистрирај се на 10Bet

Јаблонец – Словачко – 1/1 @ 1.66 во Coinbet24

Уште еден меч во кој домаќинот е апсолутен фаворит. Јаблонец со победа влегува во Лига Европа, а гостите доаѓаат чисто на излет. Словачко обезбеди опстанок и нема никаков мотив. Опсност за домаќинот може да биде што гостите се серија од седум натпревари без пораз, која ги доведува во сигурна зона. Јаблонец пропушти приликата преку домашниот куп да избор и Европа, бидејќи беше поразен во финалето од Славија. Очекуваме напад од Јаблонец уште од првата минута.
Регистрирај се на Coinbet24

Валеренга – Лилeстром – 1 @ 2.00 во 1хBet

Првиот натпревар од 12-то коло од новервешката лига, искрено не е баш некој фикс. Сепак, домаќинот е подобар тим и би требало да победи. Проблемот е што поголем број од тимовите во лигата имаат еднаков квалитет, па и изненадувањата се присутни. Валеренга изгуби во претходното коло, но пред тоа врза три победи. Листеор беше одличен против лидерот Бран и ремизираше, а пред тоа беше убедлив поразен од шампионот Розенборг.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*