Премиер лига: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Најјакиот фудбалски шампионат на светот полека влегува во завршницата. Борбата за опстанок ќе биде во центарот на вниманието, бидејќи титулата оддамна е во рацете на Манчестер Сити.

Евертон – Ливерпул – 3+ @ 1.68 во 10Bet

Ливерпулското дерби доаѓа во невреме за гостите кои само три дена порано имаа тежок натпревар во ЛШ против новиот англиски првак Манчестер Сити. Сепак, кога се сретнуваат овие два тима, нема умор. Победата над градскиот ривал би дошла како мелем. Веруваме во ефикасен меч со многу голови.

Борнмут – Кристал Палас – Г.Г @ 1.71 во 10Bet

„Орлите“ се во серија на лоши резултати и повторно дојдоа во опасна зона, веднаш штом помисливме дека тоа го надминаа. Во последните 9 натпревари победија само еднаш, па на гостувањето кај Борнмут ќе имаат императив победа, бидејќи во спротивно ќе влезат во опасната зона, а од друга страна домаќинот безбедно седи во средината на табелата. Меѓусебните дуели секогаш биле ефикасни натпревари, па затоа очекуваме и овој пат голови.

Брајтон – Хадерсфилд – 0-2 @ 1.54 во Unibet

Уште еден натпревар каде што полесно е да се погоди бројот на голови, отколку конечниот исход. Да бидеме реални Брајтон играше над очекувањата, но полека попуштаат. Хадерсфил е во нешто потешка позиција од Брајтон, па бодовите добро би му дошле. Победникот е тешко да се предвиди, но затоа сметаме дека ќе има малку голови.

Лестер – Њукасл – 1 @ 1.95 во 10Bet

„Лисиците“ се без победа на својот домашен терен уште од 20 јануари. Минатата недела го победија Брајтон во гости и повторно се вклучија во борба за излез на европската сцена. Њукасл важи за тим кој игра подобро на домашен терен, па затоа сметаме дека Лестер лесно ќе стигне до бодовите. Поради сите овие факти, ние типуваме на победа за домаќинот.

Стоук – Тотенхем – Т22+ @ 1.42 во Unibet

Стоук има три порази во низа, а на повидок е и чтвртиот. Екипата од златната средина, премина на дното од табелата и сега е до отпишаниот Вест Бромвич. Тотенхем многу не се грижи за нивните проблеми и се во одлична форма која ја прикажаа на Стемфорд Бриџ. Се опорави и Хари Кејн, а тоа додатно придонесува за мрежата на Стоук да биде затресена барем 2 пати.

Вотфорд – Барнли – Г.Г @ 2.05 во 10Bet

Натпревар кој нема некое големо резултатско значење, освен обид на гостите за прв пат да излезат во европското натпреваруање. Барнли беше во катастрофална серија од 12 натпревари без победа, а на тој начин успеа да ги уништи одличните резулати од почетокот на сезона. Вотфорд не можат ниту горе, ниту долу. Нашето мислење е дека гледачите ќе видат најмалку по еден гол на двете страни.

ВБА – Свонси – 2 @ 3.15 во 10Bet

Екипата од Бирминген математички се уште не е второлигаш, но шансите за опстанок се минимални. Серијата од 9 последователни порази ги растревожи навивачите од Бирмингем бидејќи најверојатно нема да имаат прволигаш во следната сезона. Свонси играат се подобро и подобро и моментално се надвор од зоната на испаѓање, но сепак далеку од решавање на проблемите. Поради тоа гостувањето кај ВБА им е доста важно. Се надеваме дека Велшаните ќе ги земат тешките 3 бода.

Манчстер Сити – Манчестер Јунајтед – 0-2 @ 2.00 во 10Bet

Кога во финишот на сезоната играат првите против вторите на табелата, тој натпревар обично одлучува за титула, но не и овој пат. Граѓаните се во фантстична форма, а пехарот скоро и го обезбедија. Сити е фаворит без сомнеж, но не веруваме дека Мурињо лесно ќе се предаде. Мислиме дека Португалецот ќе биде задоволен и со резултат 0-0, а тоа кога ќе го посака умее и да го спроведи. Домаќинот ќе биде поблиску до победа, но сепак ние типуваме на мал број на голови.

Арсенал – Саутемптон – 1 @ 1.52 во Unibet

Двете победи против Милан како да ги пробудија „топџиите“. Екипата на Арсен Венгер повторно личи на тимот од почетокот на сезоната, но сега е касно за пласман во Лигата на Шампионите. Веруваме дека нема да се брукаат и да им поклонуваат бодови на останатите екипи од Премиер Лигата. Светците се во зоната на испаѓање, а ако отпаднат најголем виновник ќе биде управата која продаде фудбалери, а не доведе соодветни замени.

Челси – Вест Хем -3+ @ 1.57 во Unibet

Шампионот оддамна се опрости од титулата, а со поразот на свој терен од Тотенхем, најверојатно и од Лигата на Шампиони. Очигледно е дека Челси мора да претрпи некои измени во текот на летото. Гостите од Лондон завршија голема работа откако го победија директниот ривал во борбата за опстанок, односно екипата на Саутемптон. Се распукаа „чеканите“, па сметаме дека не се без шанси и на Стемфрод Бриџ. Воглавно, мрежата би требало да се заниша, најмалку 3 пати.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*