Тикет на денот (петок, 09.03.2018)

Вообичаено петок е денот кога се играат лигашки натпревари во вторите лиги на Франција, Австрија и Холандија. Токмо од овие три лиги денес одбравме по еден натпревар за нашиот Тикет на денот.

Ајачио – Руен – 1 @ 1.74 во Marathonbet

Ајачио на домашен терен е речиси непобедлив сезонава. Тимот е на 4-то место, со само 4 бода помалку од вториот Нимес. Токму второто место и директен пласман во Лига 1 е целта на овој тим, а доколку го сака тоа мора да слави на дуелите како овој. Руен е предпоследен на табелата и има три порази во низа. Со тоа се одалечи од местата кои гарантираат опстанок во лигата и е се поблиску до испаѓање во третата лига. Квалитетот целосно е на страната на домаќинот и би требало да дојде до израз на овој меч.
Регистрирај се на Marathonbet

Линз – Рид –2 @ 1.50 во Pinnacle

Ова е меч на Давид и Голијат. Гостите со многу подобар тим и нивната победа на овој дуел не смее да биде доведена под знак прашалник. Линз според квалитетот заостанува зад сите екипи во втората лига на Австрија. Долго време Рид беше лидер, но сега има серија од дури 4 нерешени средби по ред, со што го загуби лидерското место. Овој меч е идеален за конечно да се слави победа.
Регистрирај се на Pinnacle

Телстар – Хелмонд – 3+ @ 1.50 во Unibet

Телстар е една од најофанзивните лиги во холандската втора лига. Тимот е на 4-то место и сеуште има шанси за пласман во првата лига. Хелмонд пак се наоѓа на 18-та позиција на табелата, но во последно време има подем во формата и игра солидно. Сите знаеме дека оваа лига е една од најефикасните во Европа, а Телстар пак е една од најефиканите екипи во лигата. Овој пат е фаворит, а нас не ни останува ништо друго освен да очекуваме повеќе голови на овој меч.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*