Тикет на денот (среда, 08.08.2018)

тикет на денот

Остатокот на натпревари од квалификациите за ЛШ и германските ниски лиги се понудата за оваа среда. Доволно за да избереме неколку и да ви го претставиме тикетот на денот.

Котбус – Унтерхашинг – 1 @  2.05 во 10Bet

Некогашните бундеслигаши се сретнуваат во лига меч после повеќе од три години. Двете екипи стигнаа до регионални лиги, четврт ранг, но полека се будат и се враќаат во трета лига. Котбус минатата сезона беше доминантен на Исток,  а изгледа составија и посилен тим за разлика од Лани. Добро започнаа и гостите. Тие победија во гости со Ирдинген, но потфрлија на свој терен против Аен. Наш предлог е победа за домаќинот.
Регистрирај се на 10Bet

Фјолнир – Кефлавик – 1 @ 1.54 во Coinbet24

Во дуелот на овие две екипи од дното на табелата на исландска лига, прашањето за победник не се поставува. Гостите, тимот на Кефлавик, нема да успее да се спаси, додека домаќинот Фјолнир се уште може да го избегне црното сценарио. Кефлавик има само три бода, а последен пат освои бод на почетокот на јуни. Сега е во серија од седум последователни порази. Фјолнир има десет бода повеќе и ќе се бори рамноправноо со уште неколку тимови за опстанок во елитата. Сега ако не победат, кога? Кецот е извесен.
Регистрирај се на Coinbet24

Р. Надал – Беноа Пер – повеќе од 19,5 гемови @ 1.96 во 1хBet

Првиот тенисер во светот излегува на терен во Торнот во второто коло, бидејќи беше слободен во првото. Негов противник е Французинот Беноа Пер, тенисорт кој во првата рунда беше подобар од домаќинот Доналдсон. Генерално, нервозен тенисер, но и играч кој е доволно мотивиран. Надал е фаворит, но веруваме дека натпреварот ќе биде долг и тежок.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*