Тикет на денот ( Лига на Шампиони, 18.10.2017 )

Во среда на програмата во Лигата на Шампионите нема голем дерби меч, но најпривлечен ќе биде дуелот во Лондон помеѓу Челзи и Рома. Токму овој меч се најде на нашиот тикет, на кој се најдоа уште три натпревари со прилично добри коефициенти.

ЧЕЛЗИ – РОМА – 1 ( 1.70 )

Челзи е домаќин на Рома во еден од најинтересните дуели кои се на програмата во среда. Домаќините имаат два порази по ред во Премиер Лигата и разочараа со игрите во тие два меча, па пред нив е императив победа и се ќе направат да дојдат до нејзе. Рома игра добро сезонава иако е значително послаба од минатата сезона, но се чини дека шансата за бодови треба да ја бара во Италија. Предлагаме да одиграте Победа на Челзи со коефициент 1.70 во бет365.

ЦСКА МОСКВА – БАЗЕЛ – ГГ ( 1.80 )

Домаќините се фаворити за победа на овој дуел и големи се шансите да дојдат до три бода. Сепак после минатиот дуел на Базел и победата од 5:0 над силната Бенфика, тешко е да се игра против оваа екипа. Очекувањата се дека ова ќе биде офанзивен меч, па затоа веруваме дека ќе има ефикасност и предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.80 во бет365.

АНДЕРЛЕХТ – ПСЖ – 2-2 ( 1.45 )

Домаќинот разочара на првите две средби во ЛШ, губејќи со идентични 3:0 од Баерн Минхен и од Селтик. Од друга страна ПСЖ импресионираше и славеше над истите ривали со гол разлика 8:0, па се освен нивна победа на овој дуел ќе биде огромно изненадување. За да добиеме поголем коефициент ви предлагаме да одиграте Полувреме – крај 2-2 со коефициент 1.45 во бет365.

БЕНФИКА – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – 2 ( 1.80 )

Бенфика разочарува сезонава. Во домашниот шампионат е на 4-то место, а во ЛШ е последен со два порази. Иако на овој меч фудбалерите на Бенфика влегуваат доста свежи, со оглед на тоа што на предходниот меч тренерот на оваа екипа ротираше со составот, тешко дека ќе одолеат на нападите на Манчестер Јунајтед кој е голем фаворит за победа. Јунајте има две победи до сега и очекуваме по овој дуел да има 3 од 3. Предлагаме да одиграте Победа на Манчестер Јунајтед со коефициент 1.80 во бет365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*