Тикет на денот (недела, 04.03.2018)

Денес има богата понуда на натпревари ширум Европа, а ние избравме три меча за нашиот Тикет на денот. Тикетот е со комбинирани типови, на конечен тип, на голови и двојна шанса. Натпреварите се внимателно одбрани и типувани и веруваме дека ќе имаме успешен ден.

Аталанта – Сампдорија – ГГ @ 1.77 во 10Bet

Се на овој меч наговестува дека ќе следиме интересен, неизвесен но и ефикасен меч. Двете екипи сезонава играат одлично, се борат за излез во Европа и се доста офанзивни. Аталанта е во предност бидејќи откако испадна од Лигата на Европа, сега целосно ќе се посвети на Серија А, но Сампдорија го има четвртиот најефикасен напад досега и речиси на секој меч постигнува гол. Тоа е доволно за да веруваме во ефикасност.
Регистрирај се на 10Bet

Спарта Прага – Брно – 1 @ 1.27 во Unibet

Спарта Прага по слабиот старт на сезоната, имаше сериозни и успешни зимски подготовки и сега ќе се обиде да го направи поинтересно првенството и да се искачи барем на второто место. Сега Спарта е на 4-то место и по ремито минатото коло, мора да слави победа на овој меч. Брно не е екипа која би требало да им создаде проблеми, иако тимот игра во солидна форма.
Регистрирај се на Unibet

Твенте – Гронинген – ГГ @ 1.61 во 10Bet

Не се знае кој од овие две екипи игра поочајно. Твенте нема победа на 9 меча по ред, а Гронинген на 7 натпревари. Двете екипи се во долниот дел на табелата и ги очекува борба за опстанок, а многу поголеми проблеми околу таа борба ќе има Твенте. Затоа овој меч е доста важен за двете екипи, а победникот ќе биде многу блиску до опстанок.
Регистрирај се на 10Bet

Брајтон – Арсенал – Х2 @ 1.26 во Unibet

Брајтон игра во одлична форма, а Арсенал е очаенн. Домаќинот е непоразен на 4 меча во серија, а Арсенал на последните 5 средби има само една победа. По двата порази со Сити, едниот во Купот и едниот во лигата, тимот на Венгер нема друга опција освен победа на овој меч. Реално Арсенал е многу подобар тим и коефициентот за двојка вреди за да се преземе ризик. Сепак, ние ќе ја штитиме и со еден мал Х, само поради очајните игри на тимот во последно време.
Регистрирај се на Unibet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 4.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*