Тикет на денот (петок, 02.03.2018)

Денес ќе ја стартуваме викенд серијата на Тикет на денот. Како за петок, имаме богата програма на доста интересни и привлечни натпревари. Ќе се обидеме со три типа и солиден коефициент, да стартуваме победнички викендов.

Кајзерслаутерн – Унион Берлин – 1Х @ 1.63 во 10Bet

Кајзерслаутерн, големо име во гермснкиот фудбал, но сега се наоѓа на последното место во Втората Бундеслига. Во последните пет натпревари, славеше на три меча што значи дека има подем во формата. На овој меч по ниту една цена не смее да загуби затоа што со пораз ќе биде многу далеку од опстанок во лигата.
Регистрирај се на 10Bet

Ница – Лил – ГГ @ 2.05 во 10Bet

Марио Балотели вечерва нема да настапи против Лил. На гостите им гори под нозете, иако имаат солиден тим. Некогаш играа во Лигата на Шампиони, но сега се наоѓаат на претпоследното место на табелата во Лига 1. Лил веќе нема што да загуби и нема сомнеж дека ќе нападне од самиот старт на натпреварот. Со оглед на тоа што и Ница по традиција игра отворен фудбал, добра опција е да одиграте на повеќе голови, или на голови и на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

РКЦ – Нец Најмеген – 3+ @ 1.57 во 10Bet

Втората лига на Холандија е позната по тоа што на секој меч се очекуваат многу голови. Лигата е веројатно најефикасна во Европа. Вечерва ако негде се очекува да паѓаат голови, тоа ќе биде на овој меч. Нец игра отворено, има одличен напад а знае да постигне и по 5-6 голови на натпревар. Но од друга страна знае и да прима голови поради кршливата одбрана, дури и кога е апсолутен фаворит. Похрабрите можат да се обидат и со 4+.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 5.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*