Тикет на денот (недела, 11.02.2018)

тикет на денот

Вчера бевме добитни, па ќе се обидеме да ја продолжиме победничката серија втор ден по ред. На денешниот Тикет на денот имаме четири средби, за кои веруваме дека се најсигурни за денес. Вкупниот коефициент не е голем, но со добра уплата можете да заработите солидна добивка.

Рома – Беневенто – 1 @ 1.16 во 10Bet

Рома по серијата на лоши резулати без победа, во минатото коло славеше над Верона на гости со 0:1. Екипата сака во Лигата на Шампиони следната сезона и заостанува со само бод зад Интер. Затоа не смее да си дозволи дополнителни киксови, а мечот со Беневенто е добредојден за нив да врзат две победи во серија. Беневенто е последен, на некој начин е веќе испаднат во Серија Б и нема што да бара во Рим.Регистрирај се на 10Bet

Спортинг Лисабон – Феиренсе – 1 @ 1.18 во Unibet

Спортинг долго време држеше чекор со Порто и Бенфика. И сега е блиску до нив, но заостанува со два односно три бода, а конкурентите имаат и еден, односно два натпревари помалку. Минатото коло оваа екипа загуби од претпоследниот Есторил и тој пораз беше оквалификуван како катастрофа. Сега Спортинг игра со уште еден аутсајдер кој се бори за опстанок и нема да дозволи уште еден кикс.Регистрирај се на Unibet

Интер – Болоња – 1 @ 1.50 во 10Bet

Време е Интер конечно да слави победа и да ги израдува своите фанови. Речиси секој љубител на фудбалот е во очекување на овој меч. Прашањето е дали конечно Интер ќе успее да победи. На осум натпревари по ред Интер нема победа, а на последните 5 меча освојува по еден бод. 4 од тие 5 меча завршија со 1:1, а еден со 0:0. Болоња е во слаба форма и е аутсајдер и доколку Интер сега не слави победа, тогаш кога ?Регистрирај се на 10Bet

Сампдорија – Верона – 1 @ 1.50 во 10Bet

Се освен победа на Сампдорија ќе биде големо изненадување. Домаќинот е на 6-то место и игра одличен фудбал. На предходните 4 средби славеше над Рома и Фиорентина и одигра нерешено повторно со Рома и со Торино. Овој меч би требало да биде лесен за нив, бидејќи Верона е на предпоследното место на табелата. Верона бодовите за опстанок треба да ги бара на друго место, не овде.Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА ОВОЈ ТИКЕТ Е 3.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*