Малери и махери на колото!

малери и махери

Во нашата редакција секојдневно пристигнуваат интересни тикети од кои некои се добитни, а некои за жал не се. Тие што не се најчесто се промашени за само еден натпревар. Ние ги издвоивме најинтересните според нас и решивме да ви ги претставиме.

Малер бр.1

Овој играч решил да се обложува на играчите од последните натпревари на европското првенство во ракомет. Тој погодил 6 играчи, а данскиот Размус го промашил за само еден гол.

Малер бр.2

Типично за Интер. Што ли се случи со овој тим се уште не ни е јасно. Но како и да е играчот поради нивниот примен гол во 90-та минута овој играч го остави посиромашен за скоро 200 евра.

Малер бр.3

Да бидеме реални, од Севиља сите очекувавме победа. До касните 90ти минути победа им беше в џеб, но Ангел во 93-та минута постигна гол и овој натпревар заврши без победник.

Малер бр.5

Германскиот Дортмунд „зафркна“ многу ливчина. Нашето очекување беше дека барем против Фрајбург ќе биде како што треба, но ете се случи катастрофа. Натпреварот заврши 2-2, а веруваме дека зезна и многу обложувачи, а еден од многуте е овој играч кој го остави без 6.600 денари.

Малер бр.6

И покрај тоа што влогот е минимален, мора да признаеме дека тикетот е изигран доста мајсторски. Два прелази, од кои едниот е добитен, а другиот е погоден само во првото полувреме. Доколку Бредфорд издвоеше победа во второто полувреме 18.000 денари ќе го усреќеа овој играч.

Малер бр.7

Се почесто и почесто овој играч ни испраќа тикети за во категориајта Малери. Како што може да видете, за само еден гол, играчот останува без 18.500 денари. Германскиот Аугсбург е главниот виновник за овој тикет. Жално!

Малер бр.8

На овој играч холандскиот Топ Осс не му дозволи да има фантастичен почеток на викендот. Натпреварот помеѓу Дордрехт и Топ Осс му е изигран ГГ3+, а крајниот резултат е 2-0. Доколку Топ Осс постигнел гол, 11.200 денари ќе беа веќе во џебот на овој обложувач.

Малер бр. 9

Овој обложувач може слободно да кажеме дека го зафатило кратастова. Имено станува збор за натпреварот помеѓу Атлетик Билбао и Еибар. Х-1 и 3+ е играта која ја играл, а натпреварот заврши 0-0 на полувреме и 1-1 крајно. Доколку Билбао постигнел гол, овој натпреваруач ќе бидел побогат за неверојатни 300.000 денари. ЖАЛНО! 🙁

Махер бр. 1

Можеби не толку махерски коефициент, но уплатата е доста „храбра“. Натпреварот за 3то место од европското првенство во ракомет и Шпанецот Феран Соле го усреќија овој играч со 18.000 денари „чисти пари“.

Махер бр.2

Голот во 88-та минута кој го постигна Игуаин го усреќи овој играч со неверојатни 17.000 денари. За убаво да се трошат мајсторе!

Махер бр.3 

Титулата за најголем махер на колото и ја препишуваме на Сања Богоева, а веруваме кога ќе го погледнете тикетот ќе се согласите со нас. Таа ни го испрати тикетот на кој има погодено коефициент над 3000 и заедно со бонусите за минимални 20 денари си доби неверојатни 14.000 денари. Нека се трошат за убаво 🙂

ДОКОЛКУ ИМАТЕ И ВИЕИСПРАТЕТЕ НИ ГИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСНИ, ДОБИТНИ ИЛИ ПРОМАШЕНИ ТИКЕТИ НА НАШАТА ФБ СТРАНА!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*