Тимот на Кладење.мк вчера беше добитен, а вие?

Вчерашниот ден се покажа како успешен за тимот на Кладење.мк, а веруваме дека беше успешен и за вас драги фанови. Ние максимално ќе се трудиме да ги избираме само најдобрите натпревари и да бидеме добитни што почесто. Вчерашниот тикет беше составен од три натпревари и сите поминаа без проблем. Погледнете го вчерашниот тикет на денот ТУКА.

Како што може да забележите, натпреварот помеѓу Валенсија и Реал го типувавме дека и двата тима ќе постигнат гол. Така и се случи. Реал постигна 4 погодоци, а во 58 минута домаќините постигнаа гол и го направија овој тип добитен.

Втор натпревар беше дуелот помеѓу Киево и Јувентус. Првото полувреме беше без голови, но некаде околу 70-тата минута Кедира постигна гол за водство, а веќе Игуаин ов 88-та минута ја потврди победата.

Третиот натпревар беше натпревар од англискиот Чемпионшип. Баш како што го анализиравме така и и испадна. Вулверхемптон постигнува гол и потоа се затвора. Натпреварот заврши 0-1, а погодокот беше постигнат во 15-та минута.

Тимот на Кладење.мк освен традиционалните објави во сабота и недела како „Тикет на денот“ секојдневно објавува и ТИПОВИ за поединечни натпревари кои може да ги погледнете ТУКА. Доколку не се сложувате со нашето размислување во поглед на типовите, можете и Вие да креирате тип и да го кажете вашето мислење. Ќе ни биде драго доколку и вие станете дел од тимот на Кладење.Мк

ЗА ДЕНЕС ТИКЕТОТ НА ДЕНОТ МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА!

1 Trackback / Pingback

  1. Премиер Лига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*