Дерби на денот: Тотенхем – Манчестер Јунајтед, најава, анализа и предлог тип

Тотенхем - Манчестер Јунајтед

Дербито на 25-то коло во Премиер Лига се игра на Вембли во Лондон. Тотенхем – Манчестер Јунајтед, меч на две екипи од врвот на англискуот фудбал и меч кој е доста важен и за двата тима. Дуелот привлекува големо внимание на островот, а ние очекуваме голови и на двете страни и одлично деби на Санчез во лигата за Манчестер Јунајтед.

Спарс сезонава игра лошо против екипите од “Големата шестка”

Спарс ќе бие дешка битка до крајот на сезоната за да заврши на едно од првите четири позиции на табелата. Целта е пласман во Лигата на Шампиони, нешто на што навивачите на овој тим се навикнаа но оваа сезона тоа им оди многу потешко за разлика од предходно. Но за да се случи тоа, Тотенхем треба да го подигне нивото на игра против екипите од “Големата шестка”. Спарс досега сезонава на петте натпревари против екипите кои водат битка за Лигата на Шампиони освои само три бода. Тоа е причината што сега тие тимови се пред Спарс на табелата. Изгубија дома од Челзи, на гости од Манчестер Јунајтед, Арсенал и Сити и единствено го победија Ливерпул на Вембли. Тотенхем има серија од осум меча без пораз, но тие на последниот меч пред неколку дена во Купот одиграа само 1:1 со нисколигашот Њупорт.

Јунајтед е во одлична форма

Јунајтед победи на дури 69% од своите натпревари оваа сезона и се наоѓа на второто место во Премиер Лигата. Сепак Јунајтед се наоѓа во инзворедна форма. На последните 5 меча тимот на Мурињо постигна 5 чисти победи со неверојатна гол разлика од 12:0. Жозе Мурињо со право добива многу критики за својата претпазлива и затворена игра на големите натпревари, но тоа очигледно носи добри резултати. Додека Спарс се спасуваше од пораз против Њупорт во ФА Купот минатиот викенд, Јунајтед победи со леснотија, со 4:0 во Јеовил. Токму на тој меч се случи и дебито на Алексис Санчез, а овој фудбалер дефинитивно ќе настапи и на овој меч во Лондон.

Букмејкерите повеќе веруваат во Тотенхем

Единствената предност на Тотенхем на овој меч според нас е локацијата на одигрување на мечот. Сепак тоа изгледа е доволно според букмејкерите кои му ја доделија фаворитската улога на домаќинот. За победа на Тотенхем коефициентот во 10Bet е 2.25, што е помал од нашите очекувања. Од друга страна за победа на Манчестер Јунајтед коефициентот во истата обложувалница е 3.35. За реми коефициентот во 10Bet е 3.35.
Регистрирај се на 10Bet

Санчез обожава да игра на Вембли

Овој меч е многу подобро да се одигра на голови. Мурињо знае како да игра против фаворитите, а пак Тотенхем со Кејн знае да постигнува голови. Хари Кејн се наоѓа во одлична форма и на минатите 8 меча постигна 12 голови. Тој беше стрелец против Манчестер минатата сезона во победата на Спарс од 2:1 дома. Коефициентот дека и овој пат ќе постигне гол е 2.20 и оваа квота не смее да се игнорира.

Алексис Санчез пак обожава да игра на Вембли. Санчез даде два гола за Чиле во пријателската средба против Англија во 2013 година и постигна седум гола во само шест натпревари на Вембли. Тој веќе постигна гол против Тотенхем оваа сезона, но во дресот на Арсенал што значи дека му лежи овој тим. Според тоа Санчез изгледа како добар залог за да го постигне својот деби гол како црвен ѓавол. Коефициентот за такво нешто е 3.25 во 10Bet.

Џеси Лингард, кој има одлична сезона и во моментов е во супер форма, исто така може да биде опција со коефициент 4.30 во 10Bet. Тој постигна неверојатни девет гола во последните 13 натпревари. Интересно е тоа што најголем процент од овие голови тој ги постигна кога одбраната на противникот е најизморена: 89, 84, 81, 90, 53, 35, 63, 11, 86. Тоа значи дека тој својата голема енергија ја користи на извонреден начин и преку претрчување во празно, лесно се справува со изморените противнички дефанзивци. Доста е атрактивен коефициентот дека Лингард ќе го постигне последниот гол на натпреварот, 10.50 во 10Bet.

Наш предлог:

Реми или победа на Јунејтед @ 1.67 во 10Bet

Двете екипи да постигнат гол @ 1.74 во 10Bet

Алексис Санчез да постигне гол @ 3.25 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*