Лига на Нации: Македонија фаворит според обложувалниците во својата група

Лига на Нации

Македонија синоќа ги доби противниците во новоформираното натпреварување под капата на УЕФА, Лигата на Нации. Македонија беше носител и доби лесна група во која единствен конкурент е Ерменија.

Останатите две селекции во групата се Лихтенштајн и Гибралтар. Веднаш по извлекувањето на групите, како по обичај се огласија и обложувалниците.

Според очекувањата Македонија е фаворит. Сепак, речиси израмнети се шансите на Македонија и Ерменија во битката за првото место во групата на Лигата на Нации според букмејкерите.

Според 10Bet 1,80 е коефициентот Македонија да заврши како прва во групата (за 10 вложени евра во оваа обложувалница би добиле 18 евра). Втор фаворит во групата секако е Ерменија со коефициент 2.00 во 10Bet. Реално помеѓу овие две репрезентации ќе се води битката за првото место, додека останатите две селекции немаат никакви шанси.

Лига на Нации

На Лихтенштајн му се дава коефициент 31.00 дека ќе заврши на првата позиција. За Гибралтар коефициентот е 81.00, што значи дека постои само теорија за овие две селекции да бидат на првата позиција.

Ова е прв пат Македонија да биде фаворит за прво место во едно натпреварување на УЕФА, но тоа е очекувано ако се знае дека се натпреваруваме во најслабата Лига Д.

Наш предлог:

Македонија да заврши прва во групата @ 1.80 во 10Bet

1 Trackback / Pingback

  1. Дерби на денот: Милан – Лацио, најава, анализа и предлог тип – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*