Светско Првенство во ракомет
Анализа на натпревари

Светско Првенство во ракомет: Македонија – Русија, не е сеедно на кое место ќе се заврши едно СП

Македонија ќе игра против Русија во битката за пласман на едно од местата кои ќе не рангираат помеѓи 13-то и 16-то место на Светското Првенство. Ова ќе биде интересен меч, бидејќи на некој начин ќе […]

Светско Првенство во ракомет
Анализа на натпревари

Светско Првенство во ракомет: Македонија – Исланд, меч како финале за двете селекции!

Македонската ракометна репрезентација го игра клучниот натпревар на Светското првенство, дуелот со Исланд кој мора да го победиме за да продолжиме во следната фаза. Но под ист императив е и Исланд, а тоа значи дека […]

Светско Првенство во ракомет
Анализа на натпревари

Светско Првенство во ракомет: Македонија – Шпанија, најава, анализа и предлог тип

Македонија мора да слави победа на еден од наредните два меча ако сака да се пласира во следната фаза на Светското Првенство. По поразот од Хрватска нашите ракометари мора да излезат на терен против Шпанија […]

Светско Првенство во ракомет
Анализа на натпревари

Светско Првенство во ракомет: Македонија – Хрватска, најава, анализа и предлог тип

Во третото коло од Светското Првенство во Германија и Данска не очекува дерби натпреварот против Хрватска. Репрезентација која ја предводи поранешниот македонски селектор, Лино Червар а која досега собра две победи и тоа против Исланд […]

Светско Првенство во ракомет
Анализа на натпревари

Светско Првенство во ракомет: Македонија – Бахреин, најава, анализа и предлог тип

Македонија по победата над Јапонија очекува уште една победа на Светското Првенство во ракомет. На ред е дуел против Бахреин кој е голем аутсајдер на овој меч, но во исто време и селекција која не […]

Светско Првенство во ракомет
Анализа на натпревари

Светско Првенство во ракомет: Македонија – Јапонија, најава, анализа и предлог тип

Македонија ќе го отвори Светското Првенство во ракомет против Јапонија, една од најдобрите азиски селекции. Јапонците дојдоа на шампионатот со вајлд-карта, но одиграа одлични подготвителни натпревари. Токму тие дуели, треба да бидат опомена за раул […]

Група Б
Вести

Светско Првенство во ракомет: Македонија е трет фаворит во Групата Б

Уште по жрепката за групната фаза на Светското Првенство во ракомет, беше јасно дека Македонија ја ќека тешка работа. Нашите ракометари се паднаа во најтешката група, а букмејкерите очекувано ги подредија своите фаворити во групната […]

ерменија - македонија
Анализа на натпревари

Лихтенштајн – Македонија: Нека продолжи традицијата против Лихтенштајн (анализа и предлог тип)

Македонија гостува во Лихтенштајн во претпоследниот меч од групата во Лигата на Нации. Со победа на овој дуел ќе го обезбедиме првото место и пласманот во полуфиналето од ова натпреварување. А … победата секако не […]

специјал тикет
Вести

Специјал тикет за натпреварот Ерменија – Македонија

Вечер продолжува натпреварувањето наречено Лига на нации, а нашата репрезентација има изненадувачки учинок досега. Имено, од три изиграни натпревари, тие имаат издвоено три победи, а вечер ако победат против Ерменија ќе имаат сигурен пласман во […]

ерменија - македонија
Анализа на натпревари

На Пандев му „лежат“ Ерменците: Македонија во Ереван по плејоф за ЕП 2020!

Репрезентацијата на Македонија денес со почеток од 18:00 часот го игра натпреварот против Ерменија во рамките од Лигата Нации во кој би можеле да го обезбедиме пласманот во плејофот за влез на ЕП 2020. Момците […]