Дерби на денот: Дуел на две големи разочарувања во фудбалскиот свет!

дерби на денот

Една од најјаките групи во новоформираното натпреварување на Лигата на нации, денес ни го носи дуелот помеѓу Холандија и Германија, што секако е и дерби на денот. Овој дуел е на програмата денес од 20:45.

Холанѓаните со години без настап на големите натпреварувања

Репрезентацијата на Холандија после многу сушни години во кои не успеаа да се пласираат на Светското и на Европското првенство, сега имаат само една цел, а тоа е да се пласираат на Европското првенство во 2020 година. Тешко е дека до оваа цел ќе дојдат преку Лигата на нации, бидејќи распоредот не е на нивна страна. Интересно е тоа што со нив во група се Германија и Франција. Првото коло им донесе гостување во Франција и во еден момент имаа резултат од 1:1, но сепак на крајот претрпеа пораз.

Германците мора да ги оправдаат грешките од Мундијалот

Репрезентацијата на Германија се наоѓа во најголемата криза во последниве 10 години. На Мундијалот во Русија имаа реалативно лесна група, но натпреварувањето го завршија како последни во таа група и мораа да ги спакуваат куферите и да заминат на пат за Германија. Лигата на нации Германците ја започнаа со натпревар против актуелниот светски шампион, репрезентацијата на Франција. Во меѓувреме неколку фудбалери се простија од националниот дрес но во тимот се враќа Сане, од кого се очекува многу во овој натпревар.

Наш предлог

И едната и другата репрезентација зад себе имаат лош период, а мора да признаеме дека тој период кај домаќините трае многу повеќе. Што се однесува до Германците, тие се уште не можат да се опорават од крахот на Мундијалот во Русија. Нашето очекување е дека на двете страни ќе видиме по еден гол, а за тоа ќе си добиете коефициент вреден 1.65 во Coinbet24. На љубителите на конечен тип им предлагаме да играат победа за гостинот, а за тоа ќе си добијат коефициент од 2.25 во истата обложувалница.
Регистрирај се на Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*