Серија А 19-то коло: Анализа, најава на колото и предлог типови

Серија А

Во петок и сабота ќе се одигра 19-то коло во Серија А. Ова коло ќе биде и последно во 2017 година. На програмата ќе бидат неколку интересни средби, меѓутоа мечот што привлекува најголемо внимание ќе се одигра во Милано, каде Интер е домаќин на Лацио.

Кротоне – Наполи – 2 @ 1.27 во 1xBet

Наполи е прв во Серија А и доколку сака од лидерската позиција да тргне во новата година ќе мора да слави на овој меч. Кротоне на последните 6 меча има 5 порази и една победа и според нас, негативната серија ќе продолжи и после овој меч.

Фиорентина – Милан – 1Х @ 1.31 во 1xBet

Ова е еден од најпривлечните дуели во Серија А ова коло. Интересно, но според букмејкерите Фиорентина е фаворит на овој меч. Милан игра катастрофално сезонава, а доаѓањето на Гатузо само ги искомпликува работите. Позитива за оваа екипа сепак е победата во Купот во средата над ривалот Интер. Сепак миланезите одиграа тешки 120 минути и тоа може негативно да се одрази врз фудбалерите. Фиорентина е солидна, поодморена и затоа има предност овој пат.

Рома – Сасуоло – 1 @ 1.34 во 1xBet

Рома е фаворит на овој дуел, но треба да бидете претпазливи бидејќи Сасуоло влезе во добар ритам. Оваа екипа има три победи по ред и тоа над Кротоне, Сампдорија и Интер и најавува продолжување на серијата. Сепак Рома игра одлично сезонава и над очекувањата, а во овој меч влегува по поразот од Јуве со 1:0 па н еверуваме дека ќе дозволи два меча по ред да губи бодови.

Аталанта – Каљари – 1 @ 1.45 во 1xBet

Домаќинот остана без своите најдобри фудбалери од минатата сезона и очекувањата беа дека ќе има тешка сезона. Сепак Аталанта е на 7-то место и игра одличен фудбал. Серијата без пораз за оваа екипа трае веќе 8 меча и нема да застане тука. Каљари е вон форма и има 6 меча без победа и тешко дека ќе остане непоразен кај Аталанта.

Беневенто – Киево – 1Х @ 1.65 во 1xBet

Кога игра Беневенто, најчесто прво што паѓа на памет е пораз за овој тим. Сепак некогаш мора да дојде крај на серијата порази и ние веруваме дека сега е време за такво нешто. И Киево се наоѓа во лоша форма и негативна серија и доколку сега Беневенто не освои бод, ќе биде многу потешко да се надева на такво нешто во продолжение од сезоната.

Болоња – Удинезе – ГГ @ 1.87 во 10Bet

Ова е дуел на две екипи кои играат доста променливо оваа сезона. Сепак во моментов Удинезе се наоѓа во одлична форма и има 4 победи по ред. Тоа е предноста за удинезе, додека предноста на Болоња е домашниот терен. Двете екипи играат доста ефикасно сезонава и нема причина да не биде така и овој пат.

Сампдорија – Спал – 3+ @ 1.76 во 10Bet

Сампдорија е на 6-то место, но игра катастрофално на пследните 5 меча забележувајќи 4 порази и едно реми. Од друга страна Спал е на 17-то место, но екипата игра добро на последните три средби и забележа две ремија и една победа. Затоа ова е тежок меч за типувања, но ние веруваме во ефикасен меч.

Торино – Џенова – 1 @ 2.14 во 1xBet

Кога во прашање се дуелите на Торино, секогаш најдобро решение е да се одигра на повеќе голови. Сепак сега кај Торино, гостува Џенова која игра неефикасно сезонава. Торино игра отворен фудбал, на гол повеќе и ние веруваме дека офанзивниот фудбал ќе излезе како победник во однос на дефанзивниот.

Интер – Лацио – 3+ @ 1.70 во 10Bet

Ова е дербито на 19-то коло во Серија А. Доколку мечот се играше пред 2-3 недели Интер ќе беше голем фаворит. Сега ситуацијата не е сјајна за екипата на Спалети. Интер врза два порази во лигата и еден во Купот, додека Лацио си игра стандардно добро без респект кон никого. Тешко е да се погоди конечниот победник на овој меч, но очекуваме ефикасен дуел на две отворени екипи.

Верона – Јувентус – 2-2 @ 1.65 во 10Bet

Се знае кој е кој на овој меч. Јуве е втор со само еден бод помалку од лидерот Наполи, а Верона е предпоследна со само 13 бода по 18 меча. Се освен победа на Јуве ќе биде рамно на светско чудо и затоа можете да ја одиграте секоја игра за убедлива победа на шампионот. Јуве се спрема и за одмазда бидејќи на предходниот меч Верона славеше над Јуве со 2:1.

1 Trackback / Pingback

  1. Премиер Лига 21-во коло: Анализа, најава на колото и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*