Премиер Лига 21-во коло: Анализа, најава на колото и предлог типови

Премиер Лига

21-то, последно коло во Премиер Лига за 2017 година ќе се одигра во сабота и недела. Не чека пеколен период во Англија, натпревари во секој ден, бидејќи веќе во недела ќе продолжи 22-то коло. Затоа ова се доста важни мечеви за екипите, каде што пресудна речиси секогаш е свежината на фудбалерите.

Боурнемут – Евертон – Х2 @ 1.64 во 1xBet

Со овој меч започнуваат дуелите од 21-то коло во Премиер Лигата. Боурнемут е слаб сезонава и јасно е дека до крајот ќе се боди за опстанок. Евертон пак по очајниот старт на сезоната сега се наоѓа во одлична серија од 8 меча без пораз и најавува продолжување на истата. Според букмејкерите домаќинот е фаворит, но ние веруваме дека Евертон нема да го загуби овој меч.

Челзи – Стоук – 1-1 @ 1.57 во 10Bet

Челзи по неколкуте киксови повторно почна да игра добар фудбал и да победува. Првото место е речиси недостижно, но Конте сака што поскоро да обезбеди ЛШ. Освен тоа Конте има многу поширок тим од Стоук чиј фудбалери ќе бидат преморени. Се се сведува на победа на домаќинот.

Хадерсфилд – Барнли – Х2 @ 1.61 во 10Bet

Нашите претпоставки за Божиќната програма во Премиер Лига беа дека се очекува пад на формата на Барнли. Тоа и се случи, но оваа екипа остана непоразена кај Манчестер Јунајтед минатото коло. Сега сета свежина ќе се потроши на овој дуел кој е доста важен за тимот во овој густ распоред. Хадерсфилд е солиден, но има мал број на фудбалери за ротација потребна за вака густ распоред.

Ливерпул – Лестер – 3+ @ 1.40 во 10Bet

Домаќинот е фаворит на овој меч поради повеќе фактори. Клоп има можност за ротација, нешто што го нема Лестер, домаќин е и игра во одлична форма. Лестер има пад во формата и неможе да се очекува дека токму на овој меч ќе се врати на позитивните резултати.

Њукасл – Брајтон – 0-2 @ 1.57 во 1xBet

Според нас ова ќе биде еден од подосадните дуели ова коло. Двете екипи се во лоша форма, играат доста променливо а нивниот замор е видлив на теренот. Њукасл е во предност но сепак тешко е да се игра на конечен победник на овој меч. Голема е веројатноста дека ќе следиме тврд, спор дуел, а кога се игра така неможеме да очекуваме премногу голови.

Ватфорд – Свонси – 1 @ 1.74 во 1xBet

Ватфорд е на 10-то место и по серијата порази минатото коло се врати на победите славејќи над Лестер со 2:1. Полека се враќаат повредените фудбалери во оваа екипа и тоа ќе донесе позитивни резултати. Свонси е последен и е најсериозен кандидат за испаѓање од лигата и бодовите треба да ги бара на мечевите на домашен терен.

Манчестер Јунајтед – Саутемптон – 1 @ 1.38 во 1xBet

Тимот на Мурињо киксна минатото коло и едвај извлече реми 2:2 против Барнли на домашен терен. Затоа овој меч е од исклучителна важност за тимот кој не смее да дозволи два кикса по ред. Саутемптон игра се полошо и полошо и на последните 7 меча има 4 порази и три ремија и нема што да бара во Манчестер.

Кристал Палас – Манчестер Сити – 2-2 @ 1.73 во 10Bet

Ова е прв меч во предвечерието на Нова Година. Гостите се големи фаворити, ќе имаат поголема свежина поради ротацијата на Пеп и сакаат да влезат во новата година со победа. Домаќинот игра добро во последно време и освојува бодови. Сепак тие имаат премалку време за одмор бидејќи играа и во четвртокот, а немаат долга клупа.

ВБА – Арсенал – 2 @ 1.83 во 1xBet

Ова е последниот дуел за 2017 година во Премиер Лига. ВБА никако не успева да фати ритам, а тоа Арсенал ќе мора да го искористи овој пат. Венгер ја научи лекцијата од минатите години кога во прашање е овој период. Сега повеќе ги ротира фудбалерите, има свежина а тоа носи и добри резултати.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*