Време е за Боксинг деј во Премиер лигата: Најава, анализа и предлог тип

Премиер Лига

Премиер лигата се пресели во еден од најинтересните периоди на сезоната. Позната божиќна програма или Боксинг деј. Многу интересни дуели не очекуваат за краток временски период, а самите празнични денови додаваат посебен шмек и го креваат расположението. На ред е 20-то коло кое ќе ни донесе неколку интересни натпревари.

Тотенхем – Саутемптон – 1 @ 1.38 во 1xBet

Тотенхем на многу начини има “прифатлива” божиќна програма. Прво, Спарс е еден од клубовите кој има најдолго време да ги комплетира своите четири натпревари, повеќе од 288 часа. Спарс имааи и далеку поширок ростер на фудбалери и ќе влезат посвежи во овој меч. Слабата форма на Саутемптон и серијата од 6 меча без победа ќе продолжи и во Лондон.

Боурнемут – Вест Хем – Х2 @ 1.51 во 1xBet

Единствената предност на Боурнемут на овој меч е домашниот терен. Се друго е на страната на Вест Хем. По заминувањето на Билиќ, Вест Хем игра како препороден и ако се тргне на страна поразот во саботата од Њукасл ова екипа се наоѓа во одлична форма. Боурнемут пак е во серија од 7 меча без победа, на кои забележа 3 ремија и 4 победи и тешко дека ќе излезе од кризата во овој период.

Челзи – Брајтон – 1-1 @ 1.59 во 10Bet

Кога се во прашање екипите фаворити за титулата за време на божиќната програма, тие секогаш се фаворити. Челзи може да ротира со фудбалерите во овој густ распоред на натпревари, а Брајтон нема играчки кадар за такво нешто. И без тоа Челзи ќе беше фаворит, но вака тие се апсолутни фаворити за победа.

Хадерсфилд – Стоук – ГГ @ 2.00 во 10Bet

Хадерсфилд игра над очекувањата, а Стоук под очекувањата сезонава. Домаќинот е на 11-то место и ако продолжи во овој стил, порано од очекувањата ќе го обезбеди опстанокот. Стоук има солиден тим, но слаби резултати и веќе секој меч и освоен бод е важен за нив. Очекуваме дека двете екипи ќе играат офанзивно на овој натпревар.

Манчестер Јунајтед – Барнли – 1 @ 1.26 во 1xBet

Манчестер е втор но заостанува со 13 бода во однос на лидерот на табелата Сити. Сепак Јунајтед игра одлично сезонава и доколку Мурињо го искористи овој период ќе може да има полесна сезона. Барнли е најголемото изненадување во Премиер Лига. Сепак тимот има премал ростер на играчи, нема ротација и тоа ќе се одрази негативно врз резултатите во овој период.

Ватфорд – Лестер – Х2 @ 1.58 во 1xBet

Ватфорд тргна одлично сезонава. Оваа екипа има компактен тим и има силни фудбалери на секоја позиција. Проблем за Ватфорд е што во овој период кога има натпревари на секој 2-3 дена, има премногу повредени фудбалери. Тоа веќе се одрази на резултатите во предходните неколку кола. Лестер во овој дуел влегува со зголемена самодоверба по ремито во минатото коло со Јунајтед 2:2.

ВБА – Евертон – Х2 @ 1.59 во 1xBet

ВБА имаше добар старт на сезоната но влезе во очајна форма. Кај Евертон ситуацијата е обратна и оваа екипа сега се наоѓа во одлична форма. На вкупно 17 натпревари ВБА не знае за победа, а тешко дека ќе го исправи тоа на мечот со Евертон кој има 7 меча без пораз.

Ливерпул – Свонси – 1-1 @ 1.49 во 10Bet

Повторно дуел на фаворит и аутсајдер. Во овој меч дефинитивно ќе се докаже она што веќе го напишавме погоре. Ливерпул има широк тим и игра одлични, додека Свонси е очаен сезонава. Квалитетот на германскиот менаџер Клоп е во брзиот стил на игра, но тој стил е неповолен за тимот кога има вака густ распоред. Оваа година Клоп научи од грешката од минатата сезона и нема да дозволи кикс против Свонси.

Њукасл – Манчестер Сити – 2-2 @ 1.64 во 10Bet

Њукасл конечно славеше победа во предходното коло против Вест Хем во гости. Сепак нема што да бара на овој меч. Гвардиола ќе има посвежи фудбалери и ќе ги освои трите бода. Се освен победа и тоа убедлива на Сити ќе биде рамно на чудо.

Кристал Палас – Арсенал – 3+ @ 1.66 во 1xBet

Веројатно ова е единствениот меч каде може да се очекува кикс на фаворитот. Арсенал игра топло – ладно. Освен тоа во минатото коло имаше тежок и исцрпувачки меч против Ливерпул. Кристал Палас пак по катастрофалниот старт сега е во серија од 8 меча без пораз на кои забележа 5 ремија и 3 победи.

1 Trackback / Pingback

  1. Боксинг деј во Чемпионшип: Дабл анализа и предлог типови – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*