Боксинг деј во Чемпионшип: Дабл анализа и предлог типови

Боксинг деј

Боксинг деј предизвикува огромно влијание во Европа. Кога сите одмараат, англичаните играат фудбал и затоа се во центарот на вниманието. Имавме анализа за натпреварите од Премиер Лигата, но сега се насочуваме кон Чемпионшип. Внимателно одбравме два натпревари и добро ги анализиравме и според нас тие се одлична можност за добивка во вторник.

Хал – Дерби

Боксинг деј, 16:00 часот, стадион: KCOM Stadium ( Хал )

Дерби е еден од тимовите што се во најдобра форма во Чемпионшип. Оваа екипа славеше на 6 од последните 7 меча и се проби до 3-то место. Сега има само 3 бода помалку од втората позиција која носи директна промоција во Премиер Лига.

Она што е најимпресивно околу сегашната форма на Дерби е нивниот неверојатен одбранбен рекорд: сите овие 6 победи беа забележани без примен гол. Освен тоа тие примија само два гола на последните 8 средби. Дефинитивно со овие бројки неможат да се пофалат многу екипи, не само во Англија, туку и во цела Европа.

На гостински терен фудбалерите на Гери Роует не се поразени на седум меча по ред, на кои освоија 13 поени од можните 15 поени. Во овие гостински средби се и победите над Лидс, Норвич, Мидлзборо …

Од друга страна Хал има само една победа на последните 10 средби и тоа над Брентфорд со 3:2. И токму спротивно на дефанзивниот рекорд на Дерби, Хал не ја имаат сочувано својата мрежа од месец Август. Тогаш не примија гол од Болтон. Тие примија алармантни 13 гола во последните пет домашни натпревари, па јас би бил шокиран ако Дерби не постигне гол на овој меч. Доколку се случи тоа, веројатно трите бода за Дерби би биле загарантирани.

Победа на Дерби @ 2.67 во 1xBet


Мидлзборо – Болтон

Боксинг деј, 16:00 часот, стадион: Riverside Stadium ( Мидлзборо )

Мидлзборо пред само два дена се ослободи од менаџерот Гари Монк. Оваа екипа беше фаворит за пласман во Премиер Лигата пред почетокот на сезоната но по 23 кола екипата е на 9-то место. Според тоа замената на тренерот беше очекувана. Сепак, бизарниот аспект на разрешувањето е моментот. Го користам зборот бизарно на лесен начин, бидејќи не постои сомнеж дека Монк мораше да оди, но времето е повеќе од чудно. Веројатно нема да најдете друга екипа, која го отпуштила тренерот за време на “Божиќната програма” кога има натпревари на секои два дена. Освен тоа Монк во текот на минатата неделата оствари разговори со раководството на тимот за неговите планови во јануари.

Значи, Монк беше отпуштен во саботата вечер, 36 часа пред Божиќ и само неколку часа по победата од 2:1 над Шефилд. Без оглед на бизарниот тајминг на разрешувањето, не се негира дека Мидлсбро има разочарувачка сезона. Тие се само три бода зад плеј-оф местата, но според играчите, оваа екипа може да настапува и во Премиер Лигата.

Болтон е на предпоследното место во Чемпионшип и јасно е дека оваа екипа до крајот грчевито ќе се бори за опстанок. Сепак Болтон во овој дуел влегува со зголемена самодоверба по победата во саботата над фаворитот Кардиф. Сепак тешко дека тоа ќе биде доволно за бодови кај Мидлзборо, чиј фудбалери ќе бидат и тоа како мотивирани по тренерската смена да обезбедат место во првиот тим.

Победа на Мидлзборо @ 1.54 во 1xBet

Двата натпревари носат вкупен коефициент 4.11 во 1xBet

Регистрирај се на 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*