Тикет на денот ( недела, 10.12.2017 )

За денешниот “Тикет на денот” избравме три натпревари за кои сметаме дека ќе поминат лесно. Коефициентите не се големи, но се пристојни и сигурно ќе го привлечат вашето внимание. Избравме три фаворити од три различни лиги и се освен нивни победи ќе биде големо изненадување.

МАРСЕЈ – СЕНТ ЕТИЕН – 1 ( 1.50 )

Домаќинот е апсолутен фаворит на овој меч. Екипата игра одлична сезона под водство на Гарсија кој ја препороди екипата и сезонава амбициите се пласман на едно од местата кои водат во Лигата на Шампиони. Марсеј се наоѓа и во одлична форма, за разлика од Сент Етиен кој на последните 7 средби нема победа. Не треба да се грижите поради дуелот на Марсеј во четвртокот во Лигата на Европа, бидејќи на тој меч Гарсија играше со ротиран состав, па фудбалерите се свежи пред овој дуел.

Победа на Марсеј @ 1.50 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

ЛИВЕРПУЛ – ЕВЕРТОН – 1 ( 1.30 )

Ова е дерби дуел кој секогаш е интересен за следење, но овој пат домаќинот е во голема предност. Клоп има максимален учинот во Мерсисајд дербито и има мотив да го задржи учинокот. Ливерпул игра се подобро и подобро и игра дома, додека Евертон и покрај тоа што го смени тренерот и нов менаџер е Алардајс, премногу е рано за да има позитиви во оваа екипа. Евертон вложи многу пари во нови засилувања, но доби спротивен ефект од очекувањата. Тешко дека пред мотивираниот Ливерпул кој во овој дуел влага по победата од 7:0 над Спартак Москва, може да се надева на бодови.

Победа на Ливерпул @ 1.30 во 1xBetРегистрирај се на 1XBET

ЦИРИХ – ЛУЗЕРН – 1 ( 1.63 )

Домаќинот се наоѓа на 3-та позиција на табелата со реални шанси за излез во Европа иако сезоната е на средината. Со победа ќе се доближи на само 4 бода до вториот Базел и ќе ја направи уште поинтересна оваа сезона. Лузерн е на предпоследното 9-то место си ист број на бодови како и последниот Сион и јасно е дека сезонава ќе се бори за опстанок. Цирих е одличен дома, а Лузерн е најлош гостин сезонава во Швајцарија. Се се сведува на победа на домаќинот и ние веруваме во тоа.

Победа на Цирих @ 1.63 во MarathonbetРегистрирај се на Marathonbet

ВКУПЕН КОЕФИЦИЕНТ НА ТИКЕТОТ Е 3.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*