Тикет на денот (сабота, 08.09.2018)

тикет на денот

Денес нашиот предлог тикет повторно ќе биде составен од натпревари во Лигата на нации.

Швајцарија – Исланд 1 @1.58 во Coinbet24

Швајцарија одигра добро на Светското првенство и беше поразена со 1:0 во осминафиналето. Целта секако е победа, а инетерсно оваа селекција има само еден пораз на последните 10 меча и особено добро игра на домашен терен. Очекуваме израмнет меч, но сепак квалитетот и домашниот терен се на страната на Швајцарија, па веруваме дека ќе ги освои трите бода.

Англија – Шпанија ГГ @1.97 во 1xBet

Англичаните се покажаа во одлично светло на Мундијалот и го освоија четвртото место, но тимот на Саутгејт е исклучително млади и допрва треба да го достигне зенитот. „Црвената фурија“ пак започнува нова ера под водство на Луис Енрике и веднаш со тешко гостување. Иако некои важни играчи кои беа носители на играта веќе ги нема, сепак Шпанија секогаш има силен состав, а Енрике е познат по тоа што игра отворен фудбал на гол повеќе од противникот. Ова е меч на два тима со исклучително силни напади, па веруваме дека ќе има голови на двете страни

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*