Тикет на денот ( сабота 09.12.2017 )

Како и секоја сабота, така и оваа, ние внимателно избравме неколку натпревари и ги поткрепивме со добра анализа. Тие натпревари ќе ви ги претставиме во форма на „тикет на денот“.

Ајнтрахт Франкфурт – Баерн Минхен 2 (1.51)

Одговорно тврдиме дека Баерн Минхен ужива во добрата форма. Доколку не го земеме во предвид натпреварот против Борусија Менхенгладбах може да кажеме дека Баерн „згази“ се пред себе. Од друг апсект, Ајнтрахт не поседува нешто со што може да се пофали. Генерално игра со некое средно темпо, а искрено не се надеваме дека имаат шанси против „минхенската машина“. Формата на Левандовски и Видал нема да дозволи ништо друго, освен да се земат 3 бода од Комерцбанк арената.

Победа за Баерн Минхен @ 1.51 во 1хBet
Регистрирај се на 1XBET

Реал Мадрид – Севиља Г.Г (1.47)

На овој натпревар неможеме да типуваме за фаворитот Реал Мадрид, бидејќи ќе има многу недостатоци во својот тим. Како што е најавено, на теренот нема да ги видеме Рамос, Карвахал, Касемиро, Бејл и Варан. Ова може да значење на голем хендикеп за овој тим, но секако да не ги забораваме големите Роналдо, Иско, Бензема итн. Сметаме дека Севиља е „кадарна“ да постигне барем еден гол на Сантиаго Бернабеу. Поради сето ова нашата одлука беше на овој тип, односно дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол.

Двата тима постигнуваат гол @ 1.47 во 10Bet
Регистрирај се на 10Bet

Шалке – Борусија Менхенгладбах Г.Г (1.61)

Шалке во овој натпревар влегува без пораз во претходните 9 натпревари. Но исто така и Менхенгладбах е со голема самодоверба, а причина за тоа е нивната победа над Баерн Минхен во претходно коло. Двата тима се познати по отворената игра, а овие меѓусебни дуели најчесто завршуваат со многу голови. Ние ќе биде скромни и ќе типуваме дека и двата тима ќе постигнат барем по еден гол на натпреварот.

Двата тима постигнуваат гол @ 1.61 во MarathonBet

Регистрирај се на Marathonbet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ 3.57

1 Trackback / Pingback

  1. Тикет на денот ( недела, 10.12.2017 ) – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*