Тикет на денот ( сабота 14.10.2017 )

Викендов продолжуваат фудбалските шампионати ширум светот, по паузата поради репрезентативни обврски и квалификациите за пласман на СП во Русија. Веќе во сабота не очекуваат доста возбудливи средби и дерби дуели, а еден од нив е мечот помеѓу Рома и Наполи на кој с еочекуваат доста голови. Покрај овој меч, на нашиот тикет се најдоа уште три натпревари, оние кои сметаме дека би ни донеле добивка.

РОМА – НАПОЛИ

Рома е домаќин на Наполи во рамки на 8-то коло на Серија А. Двете екипи играат во одлична форма и бодовната разлика пмеѓу нив е 6 бода, но Рома има одиграно натпревар помалку.  Наполи има 7 од 7 досега во Серија А, додека Рома има 5 победи и еден пораз, со тоа што и двете екипи се меѓу најефикасните сезонава. Стандардно нивните дуели сезонава беа доста ефикасни, а не може да се очекува ништо друго ако се знае дека филозофијата на двата тима е напаѓачка, па според тоа можеме да очекуваме доста голови и на овој меч. Нашиот предлог за овој меч е Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.45 во 1xBet.com.

ШАРЛЕРОА – ЕУПЕН

Шарлероа сезонава е најголемо изненадување во белгиската Јупилер лига и во моментов се наоѓа на второто место, со само еден пораз и со 6 победи и две ремија. Тренерот Мазу одлично ги склопи коцките и фудбалерите на овој тим во секој момент знаат што сакаат и што треба да направат на теренот. Од друга страна Еупен е последен на табелата со само една победа, две ремија и дури 6 порази, но мора да напоменеме дека според игрите кои ги прикажува оваа екипа досега, заслужија барем уште неколку бодови. Во секој случај, јасно е дека домаќинот е голем фаворит на овој меч, па нашиот предлог е да одиграте Победа на Шарлероа со коефииент 1.60 во 1xBet.com.

КРИСТАЛ ПАЛАС – ЧЕЛЗИ

Кристал Палас сезонава сруши негативен рекорд и стана екипа со најлош старт на сезона во историјата на Премиер Лигата. Оваа екипа е закована на дното на табелата и тоа без победа и без ниту еден постигнат гол по 7 натпревари, а одбарана на тимот капитулираше вкупно 17 пати. Челзи сезонава игра под очекувањата и се наоѓа на 4-то место со 4 победи, едно реми и два порази. Ова е многу важен меч за Челзи, бидејќи тимот на Конте во овој дуел влегува по поразот во минатото коло на домашен терен од Манчестер Сити со 0:1 и сега ќе направи се за да ги освои трите бода. Предлагаме Победа на Челзи со коефициент 1.40 во 1xBet.com.

НОРДСЈЕЛАНД – РАНДЕРС

Нордсјеланд е лидер во данската Суперлига по 11 кола, со 7 победи и по две нерешени средби и порази. Формата им е во надолна инија бидејќи на последните 4 средби забележаа само една победа, две ремија и еден пораз, но сега ќе играат дома против последниот на табелата Рандерс, кој е најголемо разочарување оваа сезона. Рандерс има само една победа досега и тешко дека против лидерот ќе успее да извлече позитивен резултат, иако традицијата во меѓусебните дуели е на нивна страна и оваа екипа нема пораз од Нордсјеланд на последните 8 меѓусебни средби. Предлагаме да одиграте Победа на Нордсјеланд со коефициент 1.85 во 1xBet.com.

ТИКЕТ:

Рома – Наполи – ГГ ( 1.45 )

Шарлероа – Еупен – 1 ( 1.60 )

Кристал Палас – Челзи – 2 ( 1.40 )

Нордсјеланд – Рандерс – 1 ( 1.85 )

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*