Тикет на денот (сабота, 09.02.2019)

тикет на денот

Вчера за само еден гол не бевме добитни, па се надеваме денес дека ќе ја поправиме грешката и дека ќе успееме да составиме добар тикет.

Дортмунд – Хофенхајм – Т12+ @ 1.40 во 1xBet

Милионерите не победија во Франкфурт, но повторно успеаа да ја зголемат предноста пред Баерн. Можеби реми со Ајнтрахт не ги задоволи фановите, но нивните миленици, за само три дена покасно испаднаа од германскиот Куп. Хофенхајм е тим кој исто така играше во Европа, но за жал не успеа да го продолжи натпреварувањето. Овде очекуваме домаќинот да постигне најмалку два гола. Тоа може да го изииграте во 1xBet со коефициент од 1.40.
Регистрирај се на 1XBET

Хераклес – Ајакс – 2/2 @ 1.66 во Bet365

Веруваме дека нема кладилничар кој не е упатен во тоа дека Ајакс во овој дуел е асполтен фаворит. Тие се борат за титула заедно со ПСВ, а гостинскиот тим од почетокот на новата 2019 преживеа три порази со гол разлика од 0:7. Благодарение на добрите игри од првиот дел од сезоната, овој тим се уште не е загрозен. Тимот од Амстердам очекуваме да стекне водство уште во првото полувреме и да си замине како победник. Коефициентот за тоа во Bet365 е 1.66.
Регистрирај се на Bet365

Саутемтпон – Кардиф – 1 @ 1.79 во 10Bet

Во директната борба за опстанок се сретнуваат екипите на Саутемптон и Кардиф. Домаќините откако го променија тренерот играат се подобро и подобро и што е најважно започна да освојува бодови. Тие немаат изгубено на последните пет натпревари во Премиер Лигата, два пати победија, а ти пати ремизираа. Велшаните се трети од назад. После четири натпревари во кои освоија само еден бод, во минатото коло го победија Борнмут и сега се повторно конкурентни за опстанок. Овде типуваме победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.79.
Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*