СЕРИЈА А: најава и предлог типови за 4-то коло

Серија А

Викендов во италијанската Серија А ќе се одиграат натпреварите од 4-то коло во кое нема вистински дерби дуел. Фаворитите играат против значително послаби екипи од себе и се очекува да забележат победи, така што тешко дека по ова коло ќе има промени при врвот на табелата.

Кротоне – Интер

Интер под водство на одличниот стратег Спалети игра одлично оваа сезона. Уште во преодниот рок се виде дека оваа екипа ќе игра многу поважна улога оваа сезона, за разлика од предходните три години, а како тргна интер сезонава по првите три кола, тешко е да се предвиди кога ќе сопре со победите. Интер има три од три сезонава со 8 постигнати и еден примен гол и е апсолутен фаворит против Кротоне кој оваа сезона сеуште нема постигнато гол и има освоено само еден бод. Домаќинот на овој дуел треба бодовите да ги бара против други екипи, бидејќи Интер овој пат ќе ги освои трите бода.

Победа на Интер @ 1.35 во бет365

Фиорентина – Болоња

Фиорентина по двата стартни порази од Интер и Сампдорија, конечно во минатото коло забележа победа над Верона на гости која плати за двата порази со 5 гола во својата мрежа. Болоња пак има по една победа, реми и пораз, но во овој меч влегува по домашниот пораз од Наполи со 0:3. Јасно е дека Фиорентина е поквалитетен тим и се освен нивна победа би било изненадување.

Победа на Фиорентина @ 1.55 во бет365

Рома – Верона

Домаќинот е апсолутен фаворит за победа и прашање е само колку висока ќе биде таа. Верона има освоено еден бод досега но на трите меча прими дури 8 гола, додека Рома има одиграно само два меча забележувајќи победа и пораз. Домаќините имаа тежок меч против Атлетико Мадрид во Лигата на Шампиони и единствено заморот можеда биде проблем за нив на овој меч, но оваа екипа има широк состав и тоа нема да биде пречка за победа.

Полувреме/крај 1-1 @ 1.57 во бет365

Сасуло – Јувентус

Јасно е кој е фаворит на овој меч. Сасуло сезонава игра очаен фудбал, додека Јуве е прв со максимални три победи со 10 постигнати гола. Оваа екипа ќе направи се за да победи на овој меч, само да не дозволи да врзе два порази во серија по дебаклот на гости кај Барселона во вторникот кога загуби со 0:3.

Поведа на Јувентус @ 1.45 во бет365

Милан – Удинезе

Милан тргна доста амбициозно сезонава, но по двете стартни победи доживеа неочекувано висок пораз н агостувањето кај Лацио со 4:1. Сепак тимот брзо се врати и во четвртокот славеше уште повисока победа кај Австрија Виена со 1:5 во Лигата на Европа, а играта од тој меч сакаат да ја пресликаат и на дуелот со Удинезе. Гостите пак немаат големи амбиции сезонава, досега забележаа победа и два порази и би биле задоволни и со реми од овој дуел.

Победа на Милан @ 1.40 во бет365

Наполи – Беневенто

Амбициите на Наполи се шампионска титула или најмалку пласман во ЛШ следната сезона, додека Беневенто се надева на опстанок. Ова е дуел на две сосем различни екипи според сите сегменти. Наполи игра офанзивно и обожава да постигнува голови, додека Беневенто е крајно дефанзивна екипа и многу повеќе мисли на тоа како да го зачува својот гол. Наполи има три победи, Беневенто има три порази па се освен победа и тоа висока победа на домаќините ќе биде рамно на светско чудо.

Полувреме/крај 1-1 @ 1.45 во бет365

Спал – Каљари

Спал добро тргна сезонава забележувајќи досега по една победа, реми и пораз и тоа поразот дојде од одличниот Интер во минатото коло. Каљари пак сезонава игра многу добро но во првите две кола имаше тежок распоред и забележа порази од Јувентус и Милан, но на мечот со Милан беше статистички подобар и не заслужи пораз. Во минатото коло добрите игри конечно резултираа со три бода откако совладан беше Кротоне. Најдобро е да се избегне типување на овој дуел.

Да паднат помалку од 2.5 гола @ 1.85 во бет365

Торино – Сампдорија

Ова ќе биде дуел на две екипи на чиј натпревари паѓаат доста голови. Двете екипи играат одлично на почетокот на сезоната и форсираат офанзивен фудбал, многу повеќе мислејќи на противничкиот, отколку на својот гол. Очекуваме иста игра и на овој меч, а кога се игра на тој начин доаѓаат и головите.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.57 во бет365

Андреа Белоти да постигне гол @ 1.60 во бет365

Киево – Аталанта

Киево има побед аи два порази но од Јуве и Лацио, што значи дека има очекуван старт на сезоната, додека Аталанта која во преодниот рок остана без своите најдобри фудбалери има исто така два порази и победа, но од тимот не се задоволни од игрите на екипата. Сепак конечно во четвртокот Аталанта заличе на тимот од минатата сезона во победата над Евертон со 3:0 во Лигата на Европа, па доколку одигра така и на овој меч, Киево ќе има многу тешка задача да остане непоразен.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.91 во бет365

Џенова – Лацио

Во неделниот вечерен термин и Џенва и Лацио најавуваат победа. Домаќинот досега има два порази и реми, а на овој меч ќе настапи без Горан Пандев кој заработи повреда. Лацио пак сеуште нема пораз, забележувајќи две победи и реми но победата од 4:1 против Милан во минатото коло беше импресивна со што пораснаа и апетитете на екипата. Во четвртокот Лацио гостуваше во Холандија и забележа победа од 2:3 над Витезе и сака да продолжи победничката серија и против Џенова.

Да паднат повеќе од 2.5 гола @ 1.70 во бет365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*