Група Ф
Анализа на натпревари

Лига на Шампиони – Група Ф: Барса, Дортмунд и Интер во битка за првите две позиции

Уште по жрепката во Лигата на Шампиони, се знаеше дека ќе има голема борба во групата Ф и тоа се покажа како вистинито. Барселона е домаќин на Борусија Дортмунд во дербито на денот, а Интер […]

Интер
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Интер – Б.Дортмунд, последна шанса на Интер

Интер е последен во групата Ф, а Дортмунд е лидер и како таков доаѓа во Милано. Ова е дерби на денот во Лигата на Шампиони и дефинитивно ќе биде неизвесен меч. Можеби ова е последна […]

Серија А
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Интер – Јувентус, дуел по кој многу нешта ќе бидат појасни

Големо и неверојатно е чувството кај сите што ја следат Серија А сезонава. Конечно се надзира барем според стартот повозбудлива сезона, понеизвесна од оние минатите. На врвот на табелата се наоѓа Интер со максимални шест […]

Конте
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Барселона – Интер, гостите ќе постигнат гол на Камп Ноу, но дали ќе примат!?

Барселона – Интер е дерби натпреварот на второто коло во фудбалската Лига на Шампиони. Овој меч се игра во среда на Камп Ноу и привлекува огромно внимание во цела Европа. Ќе биде интересно да се […]

Интер
Анализа на натпревари

Битка за Лига на Шампиони во Серија А: Една екипа ќе извиси, Интер, Аталанта или Милан

Интересна ќе биде битката за пласман во Лигата на Шампиони следната сезона. Интер, Аталанта и Милан ќе одлучуваат во последното коло кои две екипи од нив три ќе се пласираат во европската елита. Интер и […]

Икарди
Анализа на натпревари

Интер – Сампдорија: Самп сака да ги искористи проблемите во Интер

Ако некогаш мислите да играте против Интер, сега е вистинското време за тоа. Коефициентот за победа на Сампдорија е голем, искрено многу поголем од очекувањето, особено ако се знаат сите проблеми околу Интер. Проблемите со […]

Вести

Дерби на Италија: „Малолетниот“ Интер на матурски испит кај „старата госпоѓа“

Утре на програмата е едно од најголемите дербија во Серија А, популарното „Derby d’Italia“ каде Јувентус на својот стадион ќе го пречека историски најголемиот ривал, тимот на Интер. Јувентус во овој натпревар влегува како фаворит, […]

Тотенхем - Интер
Анализа на натпревари

Тотенхем – Интер: Дуел кој може да реши многу дилеми во групата Б

Тотенхем е домаќин на Интер во еден од најинтересните натпревари во среда во Лигата на Шампиони. Само со победа домаќинот ќе остане во трка за втората позиција и е пред императив на победа. Но, Интер […]

Интер - Барселона
Анализа на натпревари

Интер – Барселона: Интер сака реванш, Барса продолжување на серијата (анализа и предлог тип)

Интер ја пречекува Барселона во дербито на денот во Лигата на Шампионите. Барса славеше на првиот меч со 2:0, но сега Интер е домаќин и најавува реванш. Двете екипи се наоѓаат во инзворедна форма, па […]

Вести

Дерби на „Олимпико“: Лацио бара одмазда, Интер пат кон врвот!

Завесата на 10-то коло во Серија А вечерва ќе биде спуштена со големото дерби на „Олипмпико“ помеѓу Лацио и Интер. Двата тима во моментов се наоѓаат во позиции кои водат во Лига на шампиони и […]