Лига на Шампиони: анализа и предлог типови за вторник

типови кладење лига шампиони

Во вторник стартуваат натпреварите од второто коло во фудбалската Лига на Шампиони. Овој пат има неколку интересни натпревари кој привлекуваат големо внимание, а овој пат ќе се посветиме на натпреварите во вторник од групите Х, Г, Ф и Е.

ГРУПА Х

Апоел – Тотенхем

Минатата сезона АПОЕЛ беше доста успешен стигнувајќи до 1/8 финалето на Лигата на Европа каде беа елиминирани од Андерлехт и целта сезонава им е да го повторат успехот и оваа сезона но шансите за такво нешто во групата на смртта се сведени на теорија. Тотенхем влегува во овој дуел во одлична форма и се освен нивна победа ќе биде големо изенадување.

Победа на Тотенхем @ 1.35 во бет365

Полувреме/крај 2-2 @ 1.85 во бет365

Борусија Дортмунд – Реал Мадрид

Ова е дербито на денот во вторник во Лигата на Шампионите. Дортмунд е во извонредна форма и во моментов го има еден од најефикасните напади на поетокот на сезоната во Европа, додека Реал е во мала криза исто како и Роналдо на кого не му оди баш најдобро по враќањето од суспензијата. Сепак нивните меѓусебни дуели досега се гаранција дека ќе следиме еден крајно неизвесен и интересен меч со многу голови и на двете страни.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.45 во бет365


ГРУПА Г

Бешикташ – Лајпциг

Шампионот на Турција, Бешикташ веќе покажа дека има големи амбиции во ова натпреварување, откако во првото коло забележа изненадувачка, но сосема заслужена победа над Порто со 1:3 во Португалија. Лајпциг пак стана препознатлив по големиот процент на посед на топка и речиси на секој меч статистички е надмоќен против своите противници, но кога во прашање се настапите во Европа екипата се соочува со проблем – неискуство.

Победа на Бешикташ или реми @ 1.73 во бет365

Монако – Порто

Монако е значително послаб од минатата сезона, но сепак е во добра форма. Во Франција е втор со 6 победи и само еден пораз и одлична гол разлика од 21:8, а во првиот меч во ова натпреварување извлече поволен резултат на гости кај Лајпциг играјќи 1:1. Порто има високи амбиции во ова натпреварување сезонава и по шокот во првото коло и поразот од Бешикташ, сега пред нив е императив победа и покрај тоа што гостуваат кај одличниот Монако.

Двете екипи да постигнат гол @ 1.65 во бет365


ГРУПА Ф

Манчестер Сити – Шајхтор Доњецк

Манчестер Сити има јасно цели сезонава – шампиоска титула во Премиер Лигата и финале во Лигата на Шампионите. Како тргна сезонава оваа екипа, јасно е дека се и оди според планот. Шајхтор во првото коло славеше победа над силниот Наполи и јасно е дека оваа екипа ќе се обиде да заврши пред италијанците, но тешко дека ќе извлече поволен резултат во Манчестер.

Да паднат повеќе од 2.5 гола @ 1.35 во бет365

Наполи – Феенорд

Наполи е апсолутен фаворит на овој меч. Тимот се наоѓа во добра форма, а во првото коло на Лигата на Шампиони киксна против Шајхтор и сега ќе направи се за да дојде до трите бода. Феенорд е добра екипа, игра крајно офанзивен фудбал и тоа се исплатеше минатата сезона во Холандија, но тешко е да се верува дека со таков пристап може да направи нешто повеќе во Европа, а тоа се виде и на прдвиот меч со Сити кога Феенорд загуби дома со 0:4.

Да паднат над 2.5 гола @ 1.40 во бет365


ГРУПА Е

Севиља – Марибор

Севиља во првиот меч одигра 2:2 во Англија кај Ливерпул, со што ги истакна високите амбиции сезонава. Екипата е одлична и во Ла Лига иако во овој дуел влегува по поразот од Атлетико Мадрид, но на овој меч е апсолутен фаворит. Марибор одигра нерешено 1:1 со Спаркат Москва и според квалитетот ќе биде среќен доколку до крај остане со шанси за пласман на третата позиција на табелата.

Полувреме/крај 1-1 @ 1.60 во бет365

Спартак Москва – Ливерпул

Спаркат Москва во првиот меч одигра реми против Марибор, но кога оваа екипа игра на домашен терен може да слави над секој противник. Сезонава Спартак игра доста променливо и под очекувањата, исто како и Ливерпул кој најавува победа во Русија по ремито на домашен терен против Севиља. Сепак би било добро да го избегнете овој дуел од вашите тикети, барем кога во прашање е играта на конечен победник.

Победа на Ливерпул @ 1.70 во бет365

Да паднат помалку од 2.5 гола @ 2.10 во бет365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*