Ел Класико во Мајами

 

Љубителите на фудбалот во Америка ќе имаат ретка можносто да уживаат во Ел Класико, Барселона и Реал Мадрид ќе ги одмерат силите на Американско тло во рамките на Интернационалниот Куп на Шампиони.

Барселона подобро се снаоѓа во натпреварувањето, ги доби двета досегашни натпревари. На победата 2-1 над Јувентус, претходеше победа 1-0 против Манчестер Јунајтед. Сите три гола беа постигнати од страна на Нејмар.

Бразилецот привлекува големo внимание и е на голем број на насловни страни во моментотов, поради неговиот шпекулативен потег за трансфер во ПСЖ и неодамнешното несогласување на тренингот со новото засилување на Барселона Нелсон Семедо. Треба ли Нејмар да игра на натпреварот?

Реал Мадрид несигурно започна во пред-сезоната, нерешено со Манчестер Јунајтед, пред да ги изгуби пеналите, за потоа да бидат декласирани со 4-1 од Манчестер Сити.
Зинедин Зидан имаше силни состави за двета натпревари, но е без услугите на Кристијано Роналдо, кој е на продолжено отсуство откако ја претставуваше Португалија на Купот на конфедерации.
Без нивниот талисман, владетелите на Ла Лига и Лигата на шампионите, се аутсајдери со 3.20 а Барселона се фаворити со 2,05 во бет365. Тоа ни ја дава Барса како добар тип со коефициент 1,52 на играта draw no bet, со оглед на моменталната форма на двата тима.

Само во еден случај нaтпреварот завршил без голови на последните 22 средби меѓу двете страни, со што двете екипи да постигнат погодок е со мал коефициент од 1.36.
Ако мислите дека може да има многу голови, над 3,5 голови се постигнати во четири од последните осум Ел Класика, иако можеби е мал коефициентот од 1,83 без Роналдо да игра за Мадрид.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*