На последните 15 меѓусебни дуели двата тима постигнуваат гол: Продолжува традицијата и денес?

традиција

Во рамките на 19-то коло од Премиер Лига на Саудиска Арабија, денес од 18:15 ќе се сретнат екипите на Ал Итихад и Ал Таон.

Ал Итихад моментално е на претпоследната позиција со вкупно 13 бода, а на своето конто имаат запишано 3 победи, 4 реми и 11 порази.

Ал Таон го зазема 5-то место на табелата со учинок од 8 победи, 5 реми и 5 порази со вкупно освоени 29 бода после 18 изиграни натпревари.

Ние овој натпревар го избравме поради фактот што на последните 15 меѓусебни натпревари секогаш е виден типот ГГ, па се надеваме дека оваа традиција ќе продолже и денес.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол @ 1.72 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*