Домаќинот редовно победува против овој ривал!

традиција

Денес во 23:15 во рамките на 5-то коло од боливиската дивизија ќе се изигра натпреварот помеѓу Вилстермен и Потоси.

Вилстермен е на третото место на табелата со 7 бодови, бидејќи на првите четири натпревари забележаа две победи, едно реми и еден пораз.

Потоси има потполно ист учинок како и денешниот ривал, но ја имаат втората позиција, веднаш позади Боливар.

Иако овие две екипи имаат потполно ист учинок, апсолутен фаворит на овој дуел е екипата на Вилстермен. Причината за тоа е генерално домашниот терен, но и традицијата.

Имено, на последните 6 меѓусебни натпревари, секогаш како победник си заминува тимот на Вилстермен.

Наш предлог:

1&T12+ @ 1.60 во 1xBet ( 6 од последните 6 )

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*