Неефикасен дуел во германската трета лига!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на 23-то коло од германската трета лига, Лоте ќе го дочека тимот на Мунстер.

Лоте моментално е на 13-та позиција со 27 освоени бода после 22 кола, бидејќи досега имаат запишано 6 победи, 9 реми и 7 порази.

Мунстер го зазема 8-то место на табелата со учинок од 10 победи, 3 реми и 9 порази, па на своето конто имаат 33 бода.

На последните шест натпревари измеѓу овие две екипи постигнати се само шест гола,а тоа укажува на неефикасни дуели и освен тоа никогаш не е виден типот гол-гол.

Наш предлог:

Двата тима постигнуваат гол – НЕ @ 1.98 во 1хBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*