На последните 8 меѓусебни дуели, овој тим никогаш не е поразен

традиција

Oвој понеделник, со почеток од 18:00 во рамките на 21-то коло од чешката лига, ќе се сретнат екипите на Дукла и Спарта.

Дукла моментално се наоѓа на последната 16-та позиција со 16 бода после изиграни 20 кола и учинок од 4 победи, 4 реми и 12 порази.

Спарта од друга страна го зазема 5-то место на табелата со остварен учинок од 10 победи, 5 реми и 5 порази и после 20 кола имаат 35 бода.

Домашната екипа во оваа сезона забележува доста лоши резултати, па поради тоа на овој натпревар се аутсајдери.

Освен тоа, На последните 8 меѓусебни дуели, како победник се јавува тимот на Спарта Прага, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Конечен тип: 2 @ 1.70 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*