Традицијата наговестува отворен и ефикасен натпревар!

традиција

Во рамките на 16-то коло од Арабиан Гулф Лига УАЕ, денес од 14:35 ќе се сретнат екипите на Бани Јаш и Ал Џезеира.

Бани Јаш после 15 изиграни натпревари се наоѓа на 5-та позиција со вкупно 24 бода и учинок од 6 победи, 6 реми и 3 порази.

Ал Џезеира на своето конто има 9 победи, 4 реми и 2 порази, па моментално се наоѓа на 3-та позиција со вкупно освоени 31 бод.

На последните 7 натпревари помеѓу овие ривали постигнати се дури 33 погодоци, односно во просек по 4.7 гола по натпревар и освен тоа на сите од нив типот 4+ бил добитен.

Наш предлог:

Вкупно голови – НАД 3.5 @ 2.30 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*