ЕП во ракомет: Предлог играчи 14.01.2022

Како по традиција, кога се играат голеите ракометни натпреварувања предлагаме тикет составен од играчи ( плус-минус на голови ). На првиот ден од ЕП во ракомет од три предлога, поминаа два. Но секогаш е тешко да се погодат играчите на првите натпревари, особено сега кога е се игра во време на пандемија.

Денес се играат три натпревари на шампионатот, а ние избравме четири ракометари за кои сметаме дека ќе ја надминат границата на голови предложена од букмејкерите.

ЏУЛИУС КУХН – 3.5+ @ 1.75 во Mozzart

Станува збор за одличен ракометар, вистински џин на бековската позиција кој за својата екипа Мелсунген е еден од најдобрите стрелци. Истото важи и кога игра за Германија. Границата од 3.5 гола би требало да ја мине и тоа лесно. На предходниот дуел помеѓу овие две селекции во 2020 година, за само 25 минути на теренот, Кухн постигна четири гола.

УЛАЏИСЛАУ КУЛЕШ – 1.85+ @ 1.85 во Mozzart

Левиот бек на Вива Киелце е втор најдобар стрелец во својата Белорусија во последните години. Левиот бек воедно е еден од најголемите потрошувачи на топки, па против Германија може да очекуваме дека ќе дојде барем до четири гола. Белорусија е аутсајдер, но ова е ракометарот кој може да направи разлика со својот разорен шут од девет метри.

МИКИТА ВАИЛУПАУ – 4.5+ @ 1.80 во Mozzart

Границата од 4.5 гола за Ваилупау на некој начин е смешна. На неколку шампионати по ред, букмејкерите му даваат слична граница, која потоа постојано расте. Белорусот и во Мешков Брест дава над седум гола по натпревар. Кога нема идеа, топката оди до него, а освен тоа шутира и пенали за Белорусија. Би требало лесно да дојде до пет гола против Германија.

КАМИЛ СУПРЗАК – 2.5+ @ 1.75 во Mozzart

Бекот на ПСЖ има голема улога во селекцијата на Полска и во офанзива и во дефанзива. Станува збор за одличен шутер кој речиси на секој меч за Полска има над 3,4 гола, па оваа граница не би требало да биде проблем за него. И во ПСЖ лесно ја минува таа граница, а сега против Австрија треба да има полесна задача.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*