Бундеслига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

И во германија има проблем со пандемијата, но натпреварите од претходниот викенд не се одложуваа. Се надеваме дека така ќе биде и во 19-то коло. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Дортмунд – Фрајбург – ГГ3+

Неверојатен пресврт направија Милионерите во Франкфурт минатата сабота. Ајнтрахт имаше предност од два гола, но Борусија успеа со три гола во финишот да земе важни три бода кои ги оставија во трката со Баерн. Фрајбург „здиви“ во првите 18 кола и моментално е на 4-то место, поточно последното место кое води пласман во ЛШ. Овде очекуваме отворен натпревар и предлагаме ГГ3+ со квота 1.97 во Mozzart.

Келн – Баерн – Х2&4+

Многу проблеми имаше Нагелсмен пред пролетната премиера против Менхенгладбах минатиот петок. Младиот експерт немаше комплетен состав, но Баерн има богат ростер и искрено тоа и не беше кој знае колкав хендикеп. Келн во минатото коло гостуваше во Берлин и славеше против Херта со 3-1 што им беше трет врзан триумф во Бундеслигата. Овде решивме да типуваме двојна шанса и голови, а коефициентот за Х2&4+ изнесува 2.00 во Bet365.

Мајнц – Бохум – 1

Мајнц и понатаму е во променлива форма, а многу подобро играат на домашен терен отколку на гости. Во првиот дел завршија со пораз во Франкфурт, а вториот дел го отворија со неуспех во Лајпциг. Меѓутоа на домашен терен победија против Херта и Волфсбург. Бохум после очајниот старт сега се наоѓа на 11-то место на табелата и со оглед на тоа што имаат амбиции само за опстанок, може да кажеме дека се задоволни со овој пласман. Наш предлог е 1 со квота 1.75 во William Hill.

Штутгарт – Лајпциг – Т22+

Се игра веќе 19-то коло во Бундеслигата, а екипата на Лајпциг се уште нема победа во гости. Податокот е неверојатен особено проади тоа што овој тим се бореше за титула, а има и доста квалтиетен тим. Домаќините се во лоша форма и немаат победа на трите претходни натпревари, но минатата сабота освоија бод во Фирт. Овој пат очекуваме гостите да постигнат најмалку два гола и предлагаме Т22+ со квота 1.60 во 22Bet.

Унион Берлин – Хофенхајм – 2

Хофенхајм е тим кој е во најдобра форма во последните десет кола во цела Бундеслига. Екипата од Синхајм има пет победи и две реми во претходните седум кола, а тоа ги доведе на третата позиција на табелата. Берлинците кога влегоа во Бундеслигата сите очекуваа експресен повраток во Цвајт, но  се случи спротивното и сега Унион Берлин докажаа дека се зрели за германската елитна лига. Сепак овде поради формата сметаме дека Хофенхајм е поблиску до победа и предлагаме 2 со квота 2.47 во Bet365.

Волфсбург – Херта – 1

Волците едноставно не можат да се состават со топката веќе два месеци. Тие врзаа шест порази во Бундеслигата и два во ЛШ, поточно осум во тој временски интервал. Едноставно заборавија кога последен пат победија, а промената на тренерот нитшо не промени. Ниту Херта н е комплетна за овој натпревар и дефинитивно непријатно не изненадија во последното коло со поразот од Келн на домашен терен. Како и да е, овде предлагаме 1 со квота 2.03 во Mozzart.

Менхенгладбах – Леверкузен – Т22+

Не може да се каже дека овие два тима ги оправдаа очекувањата иако имаа свои моменти во оваа сезона. Борусија во Минхен замина после серија од пет натпревари без победа и таа серија ја прекинаа со победа против шампионот на Германија. Леверкузен во овој натпревар влегува со лошо расположение откако запиша четири последователни натпревари без победа. Овде не сме сигурни дали ќе ја прекинат таа серија, па затоа предлагаме Т22+ со квота 1.80 во 22Bet.

Аугсбург – Ајнтрахт – 2

Орлите немаа среќа во натпреварот со Дортмунд. Играа одлично, имаа водство од 2-0, но потполно потонаа во финишто и останаа со празни раце. Да ги земеа тие три бода, сега би биле на делба на четвртото место со Фрајбург, а вака се на осмата позиција. Аугсбург е на 16-то место и на крајот таа позиција носи пласман во бараж, а сигурно е дека тоа не го посакуваат. Сепак овде предност даваме на гостите и предалгаме 2 со квота 2.25 во William Hill.

Билефилд – Гројтер Фирт – 1

За гостите ова е последна шанса да фатат приклучок со останатите тимови кои се борат за опстанок. Дури и да славе Гројтер, далеку се од спас, но би се подобриле на психолошки план. Од друга страна Арминија е во добра форма, но тоа не се одрази на нивната позиција на табелата. Екипата од Билефелд есенскиот дел го заврши со две последователни победи против Бохум и Лајпциг. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.05 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*