СП во ракомет: Предлог играчи од последното коло од втората фаза

Предлог играчи

Денес на програмата на Светското ракометно првенство во Египет се игра последното коло од втората групна фаза. Многу нешта се веќе јасни, но во едната група патниците ќе ги дознаеме дури вечерва. Ние повторно ви даваме предлог играчи од денешната понуда.

MARZO Frankis +6.5 @ 1.90

На сите натпревари до сега го бркавме Марзо, а тој на сите испадна како и што с еочекуваше – плус. Левиот бек е неверојатен шутер, даде по 7 гола против Ангола и Хрватска, 11 против Јапонија, 12 Данска и 8 гола против Бахреин. Катар е посилен и за одличниот Капоте з акого границата е 5.5 и исто и на него може да одиграте плус, но со него во тимот ќе му биде полесна задачата и на Марзо.

MARTINOVIC Ivan + 2.5 @ 1.70

Десниот бек важи за еден од најпреспективните ракометари на Хрватска и на овој шампионат според многумина, не ја добива потребната минутажа. Сепак, даде 3 од 3 против Јапонија и 5 од 7 против Ангола, а играше по околу 20 минути на двата меча. На третиот меч даде 3 од 6 против Катар, па 4 од 5 против Бахреин. На минатиот меч со Јапонија не даде гол за 16 минути, но ден предходно го мачеше стомачен вирус. Сега се е во ред и мислам дека може до три гола против Данска.

KASTENING Timo +3.5 @ 1.90

Десното крило е најдобар стрелец на Германија на овој Мундијал и границата од 3.5 гола е навистина мала за него. Единственото прашање е колку Германија ќе игра мотивирано на овој меч, бидејќи дуелот нема важност за нив, ниту за Полска – освен местата на конечниот ранкинг. Сепак, јас би го одиграл плус, бидејќи играта на Германија многу често оди преку крила, а Кастенинг е одличен и во контра напади.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*