ЕП во ракомет: Групи А и Б, најава, анализа и предлог типови

Европско Првенство во ракомет

Во вторник на програмата се натпреварите од последното коло во групите А и Б на Европското Првенство во ракомет. Речиси се е јасно и во двете групи, иако шанса за пласман во следната рунда имаат сите репрезентации, но тие шанси се само теоретски. Ќе гледаме битка за што повеќе бодови кои се пренесуваат во следната рунда, а тоа гарантира интересни натпревари.

ГРУПА А

Србија – Исланд – 2 @ 1.43 во 1xBet

Србија има смена на генерации и тоа резултатски негативно влијае на ова Европско Првенство. На првите два меча оваа селекција забележа два порази и сега е пред императив на победа. Сепак како одигра Србија на првите два меча, тешко е да се поверува дека ќе може да се врати во игра и да слави победа против Исланд. Исланѓаните голема работа завршија во првото коло кога ја совладаа Шведска со што обезбедија пласман во следната фаза. Без разлика на тоа, Исланд не смее да дозволи победа на Србија бидејќи во тој случај може да одпадне Шведска а со тоа Исланд не би пренел бодови во следната рунда. Иако тоа е само теорија, постои шанса и затоа очекуваме победа на Исланд.

Хрватска – Шведска – 1 @ 1.35 во 1xBet

Хрватите нема да се задоволат со ништо друго, освен со златен медал. Играат дома, имаат добра генерација и очекувањата се оправдани. Хрватска обезбеди следна фаза, но и тука се важни оние бодови кои се пренесуваат таму. Затоа овој меч е важен за Хрватска. Шведска е силна, но е послаба од хрватите, а ќе игра и во пеколна атмосфера. Се освен победа на домаќинот, ќе биде големо изненадување.
Регистрирај се на 1XBET

ГРУПА Б

Франција – Белорусија – 1-1 @ 1.16 во 1xBet

Франција има максимални две победи и веќе го има осигурано пласманот во следната фаза. Сепак ова е многу важен меч за нив. Белорусија славеше против Австрија во директниот дуел за третата позиција против Австрија, што значи дека речиси сигурно ќе оди во следната рунда. Тоа пак значи дека Франција ако сака да пренесе 4 бода во втората групна фаза, ќе мора да слави на овој меч. Разликата во квалитет е огромна и ќе дојде до лесна и висока победа.

Норвешка – Австрија – 1-1 @ 1.33 во 1xBet

Норвешка има победа над Белорусија и пораз од Франција по првите два меча. Австрија пак има два порази со лоша гол разлика и има само теоретски шанси за пласман во следната фаза. Успех за оваа репрезентација е и самиот пласман на ЕП, бидејќи само по трет пат играат на континентален собир. Со оглед на тоа што Австрија тешко дека ќе мине понатаму, Норвешка со победа од овој меч нема да добие многу но нема да препушти ништо на случајноста и ќе направи се за да победи. Норвежаните речиси сигурно ќе ротираат со составот, но тоа не би требало да претставува пречка за да се совлада слабата Австрија.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНИОТ КОЕФИЦИЕНТ НА СИТЕ НАТПРЕВАРИ Е 2.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*