Васоски прогнозира на ЕУРО 2020: Прво коло од групата Б

Васоски

Синоќа на отварањето на ЕУРО 2020, стартуваме со анализа и предлози, од поранешни македонски фудбалери и репрезентативци. Прв стартуваше Панче Ќумбев и тоа успешно за мечот Турција – Италија, а денес е редот на Александар Васоски. Поранешниот македонски репрезентативец и сега тренер на Академија Пандев е задолжен за групата Б, па да ги погледнеме неговите предлози за оваа група од првото коло.

Да потсетиме, Ќумбев ќе ги прогнозира групите А, Ц и Е, додека останатите три групи – Б, Д и Ф ќе ги анализира и прогнозира Александар Васовски.

Група Б:  Данска – Финска ( време: 18:00 ч.)

Со оглед на пријателските натпревари што ги одиграа двете селекции и со оглед на тоа што Данска во последно време игра доста модерен и атрактивен фудбал, додека од друга страна Финска е дебитант на Европско Првенство, јас и давам предност на Данска. Данска ја победи Австрија со 4:0, има доста солиден тим и мислам дека ќе го добие овој натпревар. Но мое мислење е дека како за први натпревари овде ќе се игра малце покалкулантски, претпазливо и дека нема да има повеќе од два гола. Мое мислење е дека Данска ќе победи но со тесен резултат, 1:0, 2:0, иако може да биде и нерешено 0:0.

ТИП: Данска – Финска – 1 @ 1.45 во Bet365

Данска – Финска – 0-2 @ 1.74 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група Б: Белгија – Русија ( време: 21:00 ч.)

Формата, екипата и многу други работи говорат дека Белгија ќе победи на овој натпревар. Малце се хендикепирано, бидејќи незнам колку еден од клучните играчи ќе биде подготвен – Де Брујне, меѓутоа во името на Лукаку и останатите репрезентативци од светска класа, мислам дека ќе извојуваат победа.

Русија не е за потценување, на минатото Светско Првенство Русија испадна на пенали од Хрватска во втората фаза, така да очекувам тешка победа на Белгија во овој прв натпревар.

ТИП: Белгија – Русија – 1 @ 1.93 во Bet365

Денес прв натпревар на програтама е мечот е мечот Велс – Швајцарија кој е во рамки на групата А. Предлогот на Панче Ќумбев може да го погледнете на линкот.

Панче Ќумбев ТИП

Квоти за ЕУРО 2020


ДатумГрупаНатпреварTип 1 x 2
11.06.2021
21:00 ч.
Група АТурција - Италија
12.06.2021
15:00 ч.
Група АВелс Швајцарија
12.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Финска
12.06.2021
21:00 ч.
Група ББелгија Русија
13.06.2021
15:00 ч.
Група ДАнглија Хрватска
13.06.2021
18:00 ч.
Група ЦАвстрија Македонија
13.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Украина
14.06.2021
15:00 ч.
Група ДШкотска Чешка
14.06.2021
18:00 ч.
Група ЕПолска Словачка
14.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Шведска
15.06.2021
18:00 ч.
Група ФУнгарија Португалија
15.06.2021
21:00 ч.
Група ФФранција Германија
16.06.2021
15:00 ч.
Група БФинска Русија
16.06.2021
18:00 ч.
Група АТурција Велс
16.06.2021
21:00 ч.
Група АИталија Швајцарија
17.06.2021
15:00 ч.
Група ЦУкраина Македонија
17.06.2021
18:00 ч.
Група БДанска Белгија
17.06.2021
21:00 ч.
Група ЦХоландија Австрија
18.06.2021
15:00 ч.
Група ЕШведска Словачка
18.06.2021
18:00 ч.
Група ДХрватска Чешка
18.06.2021
21:00 ч.
Група ДАнглија Шкотска
19.06.2021
15:00 ч.
Група ФУнгарија Франција
19.06.2021
18:00 ч.
Група ФПортугалија Германија
19.06.2021
21:00 ч.
Група ЕШпанија Полска
20.06.2021
18:00 ч.
Група АИталија Велс
20.06.2021
18:00 ч.
Група АШвајцарија Турција
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦМакедонија Холандија
21.06.2021
18:00 ч.
Група ЦУкраина Австрија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БФинска Белгија
21.06.2021
21:00 ч.
Група БРусија Данска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДХрватска Шкотска
22.06.2021
21:00 ч.
Група ДЧешка Англија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕСловачка Шпанија
23.06.2021
18:00 ч.
Група ЕШведска Полска
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФГерманија Унгарија
23.06.2021
21:00 ч.
Група ФПортугалија Франција
26.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 1
Велс Данска
26.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 2
Италија Австрија
27.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 3
Холандија Чешка
27.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 4
Белгија Португалија
28.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 5
Хрватска Шпанија
28.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 6
Франција Швајцарија
29.06.2021
18:00 ч.
1/8
Натпревар: 7
Англија Германија
29.06.2021
21:00 ч.
1/8
Натпревар: 8
Шведска Украина
02.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 1
Швајцарија Шпанија
02.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 2
Белгија Италија
03.07.2021
18:00 ч.
1/4
Натпревар: 3
Чешка Данска
03.07.2021
21:00 ч.
1/4
Натпревар: 4
Украина Англија
06.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 1
Италија Шпанија
07.07.2021
21:00 ч.
1/2
Натпревар: 2
Англија Данска
11.07.2021
21:00 ч.
ФиналеИталија Англија

Сите квоти за ЕУРО 2020 ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*