Васоски и Ќумбев со предлози за денешните дуели на ЕУРО 2020

Васоски

Александар Васоски и Панче Ќумбев продолжуваат со анализирање и прогноза на натпреварите од ЕУРО 2020. Денес се на програмата три меча, па да ги видиме прогнозите на поранешните македонски фудбалски репрезентативци.

Александар Васоски

Група Ф: Португалија – Германија ( време: 18:00 ч. )

Дерби на денот. Ова секако ќе биде интересен натпревар. Сепак, мислам дека тука германците ќе победат. Имаат нешто поискусна екипа, поискусна кога се работи за овие големи натпреварувања, на освојување на Европски првенства, без разлика што Португалија е актуелен шампион. Осен тоа играат на домашен терен и мислам дека ќе победат на овој натпревар.

ТИП: Португалија – Германија – 2 @ 2.35 во 22Bet

Група Ф: Унгарија – Франција ( време: 15:00 ч. )

Апсолутно очекувам победа на Франција на овој натпревар. Франција е многу силна, а по победата во првиот натпревар над Германија мислам дека французите со победа на овој натпревар ќе го заокружат пласманот во следна фаза од оваа најтешка група. Имаат одличен тим и нема да ја испуштат можноста уште по второто коло да ја завршат задачата во групната фаза.

ТИП: Унгарија – Франција – 2 @ 1.30 во 22Bet

Ќумбев

Панче Ќумбев

Група Е: Шпанија – Полска ( време: 21:00 ч. )

Полјаците се во мат ситуација. Доколку изгубат овде ќе им заврши сонот за пласман понатаму. Но како одиграа првиот натпревар и не заслужуваат да одат понатаму. Големи критики и голем притисок имаат фудбалерите на Полска од страна на полската јавност. Сите очекуваа пласман во следен круг а сега се на прагот од елиминација. Шпанците исто така не блескаа во дуелот со Шведска. Можеби ја имаа иницијативата и три четири добри шанси во дуелот со Шведска, но тоа е премалку за тим како Шпанија. Доколку не победат овде тоа ќе биде исто голем проблем за нив. Меѓутоа мислам дека се фаворити и дека ќе го добијат овој дуел, во кој очекувам да има и најмалку три гола.

ТИП: Шпанија – Полска – 1 и 3+ @ 2.23 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*