Васоски со предлози за денешните два натпревари од групата Д

Васоски

Денес на програмата на ЕУРО 2020 се два натпревари од групата Д. Крајно интересна и неизвесна е оваа група која се игра на Островот, а особено интересен е мечот во Глазгов каде евентуалниот победник ќе оди во следната фаза. Свое видување и предлози за овие две средби дава Александар Васоски, поранешниот македонски репрезентативец и сега менаџер на Академија Пандев.

Група Д: Чешка – Англија ( време: 21:00 ч. )

На овој натпревар мисам дека ќе победи Англија. Англичаните се репрезентација која не смее да си дозволи да си игра со своето реноме. Мислам дека единицата е многу реален исход од овој дуел. Чешка одигра два добри натпревари со Хрватска и со Шкотска, но сега на овој дуел во Англија мислам дека ќе го доживеат првиот пораз на првенството.

ТИП: Чешка – Англија – 1-1 3+ @ 2.85 во Bet365

Се за ЕУРО 2021 на едно место, домаќини, групи, распоред, најава, анализа, очекувања, предлог типови, ковид протоколи, правила, рестрикции

Група Д: Хрватска – Шкотска ( време: 21:00 ч. )

Интересен ќе биде овој натпрвевар за следење. Двете селекции имаат по еден бод и со победа некој од нив може да ја мине групната фаза. Шкотска ќе игра пред своите навивачи во овој решавачки натпревар. Но сепак искуството е на страната на хрватите, а тоа е многу важно на натпревари од толку големо значење и важност како овој дуел. Мислам дека Хрватска ќе победи во Глазгов.

ТИП: Хрватска – Шкотска – 1 0-2 @ 5.20 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*